Kontrast
Wielkość czcionki

Wystawa plenerowa „Po Wielkiej Wojnie. Nowa Europa 1918–1923” w Lublinie

13.04 - 11.05.2021 Plac Teatralny, Lublin, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • plenerowo
Organizator: Europejska Sieć Pamięć i Solidarność
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: wystawa dostępna całą dobę

Kiedy tak naprawdę zakończyła się pierwsza wojna światowa? Ile nowych państw pojawiło się wówczas na mapie? Jak długo trwały działania wojenne mimo zakończenia wojny? Czy milioner był rzeczywiście bogaty i co pierwsza wojna światowa zmieniła w sytuacji kobiet?

Na te i inne pytania odpowiada wystawa plenerowa pt. Po Wielkiej Wojnie. Nowa Europa 1918–1923, którą w dniach 13 kwietnia–11 maja 2021 można oglądać na Placu Teatralnym w Lublinie.

Ekspozycja, przygotowana przez Europejską Sieć Pamięć i Solidarność we współpracy z międzynarodowym gronem historyków, stanowi próbę syntezy burzliwych początków dwudziestolecia międzywojennego, ze szczególnym uwzględnieniem historii Europy Środkowo-Wschodniej. Składa się na nią ponad 200 ujętych w interaktywną formę materiałów archiwalnych – fotografii, dokumentów, filmów, map oraz indywidualnych świadectw pamięci.

Partnerami lubelskiej edycji wystawy są Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” oraz Free Range Productions.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022.

Plakat promujący wystawę

Miejsce wydarzenia

Plac Teatralny, Lublin, Polska

Adres

Plac Teatralny, Lublin, Polska