Kontrast
Wielkość czcionki

Wystawa plenerowa pt. W stronę Nowego Zakopanego – architektura

19.10 - 31.12.2022 Krupówki, Zakopane, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • plenerowo
Organizator: Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Wystawa plenerowa prezentowana na dole Krupówek (przy kawiarnia Samanta) od 19.10.2022r do 31.12.2022r.

Projekt badawczy „Nowe Zakopane 2022” jest ważną próbą podjęcia „odwiecznego” tematu zakopiańskiej architektury. Spotkanie, rozmowa, próba interpretacji, wyłożenia swojego zdania czy wysłuchania się nawzajem to elementy i sensy tego wydarzenia. Wystawa plenerowa „W STRONĘ NOWEGO ZAKOPANEGO – ARCHITEKTURA” jest próbą wskazania dobrej architektury w Zakopanem ostatnich dwóch dekad.

Wystawa plenerowa pt. W STRONĘ NOWEGO ZAKOPANEGO – ARCHITEKTURA

To próba indywidualna, wypracowana w trakcie spotkań z architektami, zakopiańczykami, lekturami, a przede wszystkim dzięki wieloletnim spacerom po mieście. Jest niepełna, krzywdząca, ale taka jest natura wyboru. Wystawa plenerowa opowiada, ale może też być inspiracją, nagrodą, wskazaniem – to ważne metody edukacji, której w dziedzinie estetyki, w ostatnich dziesięcioleciach zaniechaliśmy. Zachęcamy Państwa do oglądania i dyskutowania. Chcemy krytyki i komplementów. Jeśli mimo wszystko kochamy to miasto – ROZMAWIAJMY.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” na lata 2017-2022

Informacja o dofinasowaniu z Programu Wieloletniego „Niepodległa"

Wystawa plenerowa pt. W STRONĘ NOWEGO ZAKOPANEGO – ARCHITEKTURA

Miejsce wydarzenia

Krupówki, Zakopane, Polska

Adres

Krupówki, Zakopane, Polska