Kontrast
Wielkość czcionki

Wystawa plenerowa „Wiele dróg – jeden cel. Ku Niepodległej”

23 - 30.11.2021 Ratusz, Rynek Kościuszki, Białystok, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • plenerowo
Organizator: Podlaski Urząd Wojewódzki, Wojewoda Podlaski
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: Wystawa jest prezentowana w otwartej przestrzeni.

Podlaski Urząd Wojewódzki serdecznie zaprasza na wystawę „Wiele dróg – jeden cel. Ku Niepodległej”! Wystawę można oglądać od 23.11.2021 do 30.11.2021 w Białymstoku. Uroczysta prezentacja wystawy, podczas której jeden z autorów opowie o kształtowaniu się Niepodległości na ziemi białostockiej, odbędzie się 23.11.2021 o godz. 11.00.

Wystawa prezentuje wydarzenia ważne dla dziejów regionu i kraju, które są związane z procesem odzyskiwania przez Polskę niepodległości.

16 plansz wystawy skupia się na regionalnych aspektach procesu, jakim było odzyskiwanie przez Polskę niepodległości. Proces ten, na terenach obecnego województwa podlaskiego, rozciągnął się na przestrzeni kilku miesięcy, od symbolicznego 11 listopada 1918 roku aż po 26 sierpnia 1919 roku, gdy polscy powstańcy odbili Sejny z rąk litewskich. Podkreślono wkład mieszkańców różnych części województwa w dzieło odzyskania niepodległości, a narrację poprowadzono w taki sposób, by uwypuklić wydarzenia regionalne z których mieszkańcy poszczególnych miejscowości mogą być dumni.

Wystawa będzie prezentowana w 14 podlaskich miejscowościach. Serdecznie zapraszamy!

Wystawa powstała w ramach projektu Wojewody Podlaskiego we współpracy z Województwem Podlaskim oraz Muzeum Podlaskim w Białymstoku. Patronatem objęli ją: TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Kurier Poranny i Gazeta Współczesna. Projekt został sfinansowany ze środków Wieloletniego Programu Rządowego Niepodległa na lata 2017-2022.

W centralnym polu plakatu znajduje się biały orzeł z rozpostartymi skrzydłami. W szponach trzyma legionowego orzełka. Całość jest otoczona wieńcem z liści dębu.

W centralnym polu plakatu znajduje się biały orzeł z rozpostartymi skrzydłami. W szponach trzyma legionowego orzełka. Całość jest otoczona wieńcem z liści dębu.

Miejsce wydarzenia

Ratusz, Rynek Kościuszki, Białystok, Polska

Szczegóły lokalizacji

Plac przed budynkiem

Adres

Ratusz, Rynek Kościuszki, Białystok, Polska