Kontrast
Wielkość czcionki

Wystawa „Polskie Symbole Narodowe”

01 - 13.05.2021 Plac Stary Rynek, Stary Rynek, Mińsk Mazowiecki, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • plenerowo
  • zwierzęta mile widziane
Organizator: Fundacja Aktywny Mińsk Mazowiecki
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Co jako społeczność powiatu mińskiego wiemy o polskim godle, Mazurku Dąbrowskiego i narodowych barwach? Kończąc świętowanie Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości pragniemy przybliżyć mieszkańcom powiatu mińskiego kwestię tak fundamentalną, choć częstokroć bagatelizowaną, czyli polską symbolikę narodową.

Wystawa „Polskie Symbole Narodowe” przeprowadzi swoich odbiorców przez dzieje polskiej historii, ukazując proces kształtowania się charakteryzujących nas znaków i pieśni oraz ukaże współczesne konteksty. Polskie symbole narodowe są bowiem znamieniem tożsamości, patriotyzmu, honoru, dumy przynależności do państwa, zamanifestowania zjednoczenia duchowego z narodem podczas ważnych dla kraju wydarzeń, godności Polaków.

Prezentacja wystawy ma krzewić takie wartości jak: miłość Polaków do Ojczyzny, dążenie do jedności Narodu, wspólnotę, tożsamość oraz pamięć. Zapisy na temat symboli znajdują się w Konstytucji RP oraz Ustawie o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych, a symbole narodowe podlegają ochronie prawnej, co oznacza, że obowiązkiem każdego Polaka, urzędów, instytucji i organizacji działających na terenie Polski jest otaczanie ich najwyższym szacunkiem i czcią, chcemy tym elementem zadania uwrażliwić naszą lokalną społeczność na wyjątkowe znaczenie symboli narodowych dla dziedzictwa Niepodległej Rzeczypospolitej.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”  

plakat wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Plac Stary Rynek, Stary Rynek, Mińsk Mazowiecki, Polska

Szczegóły lokalizacji

Plac Stary Rynek, Mińsk Mazowiecki

Adres

Plac Stary Rynek, Stary Rynek, Mińsk Mazowiecki, Polska