Kontrast
Wielkość czcionki

Wystawa „Rok 1920 w zbiorach Mariana Sołobodowskiego w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej”

29.09 - 18.10.2020 Muzeum im. ks. W. Łęgi, Wodna, Grudziądz, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
Organizator: Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

We wtorek, 29 września 2020 r. o godz. 17.00 zapraszamy do Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu na uroczyste otwarcie wystawy „Rok 1920 w zbiorach Mariana Sołobodowskiego w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej”. Wernisażowi towarzyszyć będzie spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 im. płk. Zbigniewa Makowieckiego w Grudziądzu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – zapraszamy do Gmachu Głównego Muzeum przy ul. Wodnej 3/5.

Na wystawie zaprezentowane zostaną kolekcje oryginalnych pocztówek nawiązujących do wydarzeń i postaci związanych z wojną polsko-bolszewicką i Bitwą Warszawską. Oryginalne pocztówki zamieszczone zostaną na kilkunastu planszach. Najciekawsze pocztówki przygotowane zostaną w formie powiększonych tablic. Ponadto na wystawie zaprezentowane zostaną także oryginalne broszury i wydawnictwa nawiązujące do tematu Bitwy Warszawskiej i wojny polsko-bolszewickiej.

Zadanie realizowane w ramach projektu „Wygrać Polskę czyli „Cud nad Wisłą”. Grudziądz w 1920 roku w dobie wojny o granice i niepodległość”. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

baner z tytułem projektu

Miejsce wydarzenia

Muzeum im. ks. W. Łęgi, Wodna, Grudziądz, Polska

Szczegóły lokalizacji

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu, ul. Wodna 3/5

Adres

Muzeum im. ks. W. Łęgi, Wodna, Grudziądz, Polska