Kontrast
Wielkość czcionki

Wystawa „Ulmowie. Nie ma większej miłości”

08.09 - 15.10.2023
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • ogólnopolskie
Organizator: Biuro "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 11:00-19:00

„Ulmowie. Nie ma większej miłości” to wystawa poświęcona Rodzinie Ulmów z Markowej na Podkarpaciu.  Od 8 września do 15 października 2023 będzie ją można bezpłatnie obejrzeć w Galerii „Okno na Kulturę” na Krakowskim Przedmieściu 17 w Warszawie.

Prezentuje w układzie chronologicznym najważniejsze momenty z życia rodziny Ulmów; ślub, narodziny dzieci, czas wojny, okres, gdy rodzina ukrywała grupę Żydów, i dzień 24 marca 1944 r. gdy urywa się historia.

Wystawę, której treść stanowią teksty stworzone przez pracownika Biura „Niepodległa” oraz cytaty z relacji świadków losów rodziny Ulmów uzupełniają archiwalne zdjęcia.

Wystawa dostępna jest także w wersji do pobrania. 11 plansz jest dostępnych bezpłatnie do pobrania – wystarczy je wydrukować na dowolnym nośniku i wyeksponować w swojej przestrzeni. Zapraszamy wszystkich do korzystania.

Wystawa jest elementem programu wydarzeń towarzyszących beatyfikacji Rodziny Ulmów. Sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Plakat wydarzenia