Kontrast
Wielkość czcionki

Wystawa „Wielka Pielgrzymka – polski album rodzinny” w Nowym Targu

02.06 - 30.07.2019 Rynek, Nowy Targ, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • plenerowo
Organizator: Biuro Programu "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża dokonany 16 października 1978 roku wywarł istotny wpływ nie tylko na historię Polski, ale i na losy świata. Ojciec Święty przybył z pierwszą pielgrzymką do ojczyzny kilka miesięcy później, 2 czerwca 1979 roku, a jego wizyta odmieniła serca Polaków.

W 40. rocznicę tych wydarzeń Biuro Programu „Niepodległa” wspólnie z partnerami – PKN Orlen oraz PAP i PKP przy współudziale lokalnych samorządów pragnie w symboliczny sposób odtworzyć trasę I pielgrzymki Ojca Świętego poprzez serię wystaw w 7 centrach komunikacyjnych ośrodków odwiedzonych wówczas przez papieża Jana Pawła II.

Wystawy, złożone z archiwalnych zdjęć ze zbiorów PAP eksponowane będą w przestrzeni publicznej w Warszawie, Krakowie, Częstochowie, Gnieźnie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Nowym Targu, Oświęcimiu i Wadowicach.

Ekspozycje składać się będą z części ogólnej – ze zdjęciami z wszystkich przystanków pielgrzymki z tekstem dr. Rafała Łatki, specjalisty badającego dzieje Kościoła z IPN oraz części specjalnej – składającej się ze zdjęć z danego miasta. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 9 czerwca, o godzinie 10:00.

Część ogólna oprócz tekstu zawiera aktywne QR kody, które umożliwiają odwiedzającym odtworzenie archiwaliów filmowych ze zbiorów TVP i Episkopatu.

Zapraszamy do oglądania!

logo ORLEN

 

wystawa planszowa rozstawionka na rynku w Nowym Targu

Miejsce wydarzenia

Rynek, Nowy Targ, Polska