Kontrast
Wielkość czcionki

Złam szyfr! – warsztaty dla dzieci z elementami historii

2023.04.02 Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • warsztaty
Organizator: Biuro "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 11.00-12.30

Dzieci w wieku szkolnym (6-10 lat) zapraszamy do udziału w kreatywnych warsztatach z elementami historii!

Uczestnicy szyfrując i odgadując ukryte wiadomości, poczują się niczym tajni agenci. Przeniosą się o prawie 100 lat, by lepiej poznać postaci takie jak: Aleksandra Piłsudska, Krystyna Skarbek czy Marian Rejewski. Posłuchają opowieści o ich życiu, które z pewnością mogłoby być inspiracją do niejednego filmu akcji oraz spróbują rozwiązać specjalnie przygotowane zagadki!

W czasie najbliższych warsztatów uczestnicy przyjrzą się postaci Mariana Rejewskiego – wybitnego matematyka i genialnego kryptologa, czołowego autora metody deszyfracji enigmy czyli maszyny szyfrującej informacje wojskowe armii niemieckiej podczas II wojny światowej. W trakcie zajęć dzieci zobaczą z bliska oryginalne przedmioty z epoki w której żył i pracował Rejewski, m.in. maszyny do pisania, telefony i niemiecką radiostację z 1939 roku. W części kreatywnej spotkania mali uczestnicy z pomocą rodziców wykonają z materiałów modelarskich modele enigmy. Przy sprzyjającej pogodzie w ogródku pawilonu odbędzie się mini gra terenowa, podczas której dzieci spróbują odczytać zaszyfrowane wiadomości.

Informacje praktyczne:
– zajęcia są bezpłatne,
– organizator zapewnia wszystkie materiały,
– z uwagi na konieczność użycia kleju na gorąco w części kreatywnej spotkania, niezbędne jest wsparcie rodziców/opiekunów,
– ilość miejsc ograniczona.

Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura „Niepodległa” oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Warsztaty organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro „Niepodległa”.

Zdjęcie przedstawia troje dzieci (dwie dziewczynki, jednego chłopca), którzy stoją przy stole warsztatowym i układają puzzle.

fot. Jarosław Barański / BN

Miejsce wydarzenia

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Adres

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska