Kontrast
Wielkość czcionki

Złam szyfr! – warsztaty dla dzieci z elementami historii

2023.03.26 Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • warsztaty
Organizator: Biuro "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 11.00-12.30

Dzieci w wieku szkolnym (6-10 lat) zapraszamy do udziału w kreatywnych warsztatach z elementami historii!

Uczestnicy szyfrując i odgadując ukryte wiadomości, poczują się niczym tajni agenci. Przeniosą się o prawie 100 lat, by lepiej poznać postaci takie jak: Aleksandra Piłsudska, Krystyna Skarbek czy Marian Rejewski. Posłuchają opowieści o ich życiu, które z pewnością mogłoby być inspiracją do niejednego filmu akcji oraz spróbują rozwiązać specjalnie przygotowane zagadki!

W czasie najbliższych warsztatów uczestnicy przyjrzą się postaci Aleksandrze Piłsudskiej, która przed I Wojną Światową angażowała się w działalność konspiracyjną m.in. poprzez szukanie różnych sposobów na przewiezienie broni. Brała udział w wielu akcjach dywersyjnych, a w 1908 r. współorganizowała napad na rosyjski pociąg pod Bezdanami, który zakończył się niewątpliwym sukcesem dywersantów. Dzieci poznają historię przekazywania informacji na odległość (w tym również tej zaszyfrowanej), dowiedzą się czym są telegrafy optyczne i jak można wykorzystać alfabet Morse’a. W części praktycznej wykonają makietę pociągu ze wspomnianej akcji.

Informacje praktyczne:
– zajęcia są bezpłatne,
– organizator zapewnia wszystkie materiały,
– ilość miejsc ograniczona.

Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura „Niepodległa” oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Warsztaty organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro „Niepodległa”.

Fotografia przedstawia troje dzieci (2 dziewczynki i 1 chłopca), którzy pochylając się nad stołem układają puzzle.

fot. Jarosław Barański / BN

Miejsce wydarzenia

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Adres

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska