„Koalicje dla Niepodległej” 2022 - szkolenia z projektowania wydarzeń kulturalnych
- Data publikacji
- 30 marca 2022
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do udziału w szkoleniach z projektowania wydarzeń. Specjaliści z Działu Dotacji odpowiedzą na pytania w związku z planowanym naborem wniosków do Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” 2022 i wyjaśnią w jaki sposób projektować działania. Wszystkie szkolenia odbędą się na platformie internetowej, a nagranie dostępne jest poniżej.
Szkolenia „Koalicje dla Niepodległej” 2022
Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych, które byłyby zainteresowane złożeniem wniosku do programu dotacyjnego. Możliwy jest także udziału przedstawicieli podmiotów, które zgodnie z regulaminem „Koalicji dla Niepodległej” mogą być partnerami w projektach.
Szkolenie obejmie tematy związane z realizacją projektów dotyczących historii i dziedzictwa w aspekcie lokalnym. Uczestnicy poznają zasady składania wniosków i realizacji projektów w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”, dowiedzą się jak skutecznie nawiązywać współpracę z innymi podmiotami (i co można dzięki temu zyskać) i otrzymają mnóstwo inspiracji i praktycznych porad jak pracować z przeszłością i lokalną historią. W części warsztatowej zaprojektują działania tak, aby były one skuteczne i trafiały do odbiorców.
Zapisy na szkolenia
Na szkolenie obowiązują zapisy – należy wypełnić internetowy formularz. O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń, a ilość miejsc jest ograniczona. Biuro Programu „Niepodległa” zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia, zmiany jego terminu, a także zmian w programie szkolenia z ważnych powodów lub powodów od niego niezależnych, co nie może stanowić podstawy do kierowania jakichkolwiek roszczeń ze strony Uczestnika.
Aby wziąć udział w szkoleniu należy korzystać z komputera wyposażonego w kamerę i mikrofon. Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem e-mail: lub pod numerem telefonu: 22 182 26 05.
Plan szkoleń:
- 06.04.2022 r. – województwa: podlaskie, lubelskie, podkarpackie, małopolskie;
- 07.04.2022 r. – województwa: śląskie, opolskie, dolnośląskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie;
- 08.04.2022 r. – województwa: mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie;
- 11.04.2022 r. – województwa: wielkopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie.
Program szkolenia
W trakcie szkolenia zaplanowano przerwy co około 45-60 minut. Program godzinowy:
- 8.30–9.15 – Wprowadzenie: powitanie uczestników, przedstawienie programu szkolenia, runda zapoznawcza, ustalenie zasad pracy w trakcie szkolenia i krótkie omówienie programu „Koalicje dla Niepodległej”.
- 9.20–10.20 – Partnerstwo: Czym jest partnerstwo i jakie mogą płynąć z tego korzyści dla realizacji projektów? Praca w grupach.
- 10.30–11.30 – Po co i jak budować partnerstwa? Praca w grupach z wykorzystaniem mapy zasobów lokalnych.
- 11.45–13.00 – Jak skutecznie zrealizować projekt animacyjny w partnerstwie? Wykład: Jak pracować z lokalną przeszłością w oparciu o działania animacyjne, teoria interpretacji dziedzictwa Tildena. Inspiracje do działań lokalnych.
- 13.30–15.00 – Praca w grupach nad projektami i wykłady: 1) Struktura projektu i jego niezbędne etapy. 2) Kim są nasi odbiorcy i w jaki sposób skutecznie planować działania ukierunkowane na ich potrzeby? 3) Partnerstwo – z kim można i warto współpracować przy realizacji projektów o dziedzictwie? W jaki sposób nawiązywać trwałe i skuteczne lokalne partnerstwa?
- 15.00-15.30 – Sesja pytań i odpowiedzi.
Zapraszamy! Zapisy za pomocą internetowego formularza.