Kontakt
Program „Niepodległa” łączy różne inicjatywy organizowane z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Inspiracją dla wspólnego świętowania są wartości szczególnie ważne dla Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność.
Obchody koordynowane są przez Biuro Programu „Niepodległa”. Biuro realizuje swoje zadania zgodnie z założeniami Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022, którego głównym celem jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej.
Program zakłada działania w trzech obszarach (priorytetach). Pierwszy to projekty, za które będą odpowiedzialne narodowe instytucje kultury, podległe Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za drugi priorytet odpowiada Biuro Programu „Niepodległa”, które jest operatorem programów dotacyjnych: „Koalicje dla Niepodległej” (wspierający organizację obchodów przez inicjatywy obywatelskie) oraz „Niepodległa” (skierowany do samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych). Za program zagraniczny obchodów (trzeci priorytet) odpowiada Instytut Adama Mickiewicza.

Działalność Biura Programu „Niepodległa” jest finansowana w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” na lata 2017-2022 zgodnie z Załącznikiem do uchwały nr 111/2018 Rady Ministrów z dnia 21 sierpnia 2018 r.
Wojciech Kirejczyk – Dyrektor Biura Programu „Niepodległa”

Wojciech Kirejczyk, Dyrektor Biura Programu „Niepodległa”, w latach 2018–2021 był Zastępcą Dyrektora BPN. Współkoordynował od początku akcje łączące Polaków w kraju i za granicą, takie jak „Niepodległa do hymnu” (wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w samo południe 11 listopada); „#mojaflaga” (zachęcająca do wywieszania biało-czerwonej flagi 2 maja dla uczczenia Dnia Flagi RP), czy Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu. Jest zaangażowany w kompleksową organizację i wsparcie wydarzeń i akcji zachęcających do wspólnego świętowania i upamiętniania wydarzeń budujących polską państwowość, a zwłaszcza w Projekty BPN prezentujące historię w nowoczesny sposób, wykorzystujące technologię w służbie kultury.
Wcześniej Wojciech Kirejczyk pracował zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Jako analityk realizował strategiczne projekty doradcze dla licznych jednostek samorządu terytorialnego w całej Polsce i dla administracji rządowej. Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne oraz studia menedżerskie MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Należał także do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej od 2008 do 2021 roku. Jako instruktor w stopniu podharcmistrza, drużynowy, zastępcy hufcowego, był także organizatorem śródrocznej pracy wychowawczej oraz obozów, wyjazdów i kursów.
Kontakty do pracowników Biura Programu „Niepodległa”
Biuro Programu „Niepodległa”
ul. Mazowiecka 9
00-052 Warszawa
Czynne w dni robocze godzinach 9-17
22 182 26 00
kontakt

Dział Dotacji
22 182 26 05
modolinski

Koordynator Programu "Niepodległa"
22 182 26 07
holeksiak

Koordynator Programu "Koalicje dla Niepodległej"
Dział Promocji i Projektów
---
mczaputowicz

„Niepodległa. Miejsce Spotkań”
22 182 26 19
abinkowska

Social Media / VR „Niepodległa w Kadrze”
22 182 26 12
mbaginska

Strona internetowa
---
skrawczyk

„Niepodległa. Miejsce Spotkań”
---
plukawska

Strona internetowa
22 182 26 13
amonkiewicz

Logo i identyfikacja wizualna
---
mseider

Social Media
---
azuczkowska

„Niepodległa. Miejsce Spotkań”
Dział Administracyjny
Dział Księgowości
MKiDN
Koordynator Programu Wieloletniego „Niepodległa”
MKiDN odpowiada też za projekty upamiętniające stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, realizowane przez narodowe instytucje kultury.