Kontrast
Wielkość czcionki

Koncert „Święto Niepodległej!” w Teatrze Palladium

We wtorek, 7 listopada 2023 r. o godz. 19:00, w Teatrze Palladium w Warszawie, odbędzie się koncert „Święto Niepodległej!” z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny – wystarczy pobrać darmowe wejściówki ze strony www.palladium.pl. Retransmisja odbędzie się 11 listopada 2023 na antenie TV Republika o godzinie 17:00.

Koncert w Warszawie „Święto Niepodległej!”

11 listopada 1918 roku ziściły się marzenia kilku pokoleń Polek i Polaków, którzy pod zaborami pielęgnowali tradycje i język. Po latach zmagań I wojny światowej Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość, na różnych płaszczyznach, towarzyszyła ich codzienności.

plakat wydarzenia

Program skonstruowano jako reminiscencje wydarzeń ostatnich 100 lat historii Polski. Wykonywane utwory będą się odnosić m.in. do wojny polsko-bolszewickiej, II wojny światowej (w tym do Powstania Warszawskiego i sylwetek Sprawiedliwych wśród Narodów Świata), bohaterów antykomunistycznego podziemia oraz harcerstwa Rzeczypospolitej Polskiej. Przed zgromadzoną publicznością wystąpią: Marek Piekarczyk, Damian Ukeje, Darek „Maleo” Malejonek, Barbara Pospieszalska, Aleksandra Idkowska, Siostry Melosik i Kasia Malejonek. Scenografia przypomni atmosferę czasów pierwszych miesięcy II RP.

Reminiscencje 100 lat w Teatrze Palladium

Koncert „Święto Niepodległej!” odbędzie się 7 listopada 2023 r. o godz. 19:00, w Teatrze Palladium w Warszawie. Darmowe wejściówki dystrybuowane są na stronie www.palladium.pl. Koncert będzie można także obejrzeć na antenie TV Republika 11 listopada 2023 o godzinie 17:00 oraz online dzięki transmisji na kanałach social media.

Zapraszamy!

Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biuro „Niepodległa” i Telewizja Republika. Partnerzy to Gras sp. z.o.o. i Palladium. Partnerzy medialni: Gazeta Polska Codzienna, Gazeta Polska i niezalezna.pl. Organizacja wydarzenia muzycznego pn. „Święto Niepodległej – koncert z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sfinansowano z budżetu państwa w ramach dotacji celowej ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.