Kontrast
Wielkość czcionki

Mecz Kaszubski - siatkarze w Narodowe Święto Niepodległości

Sport, kultura i wspólne świętowanie łączą się w niedzielę na meczu siatkówki! 14 listopada 2021 w Ergo Arenie odbędzie się Mecz Kaszubski. Lokalna drużyna – Trefl Gdańsk zmierzy się z Grupą Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle, a na trybunach wyjątkową oprawę zapewnią młodzi kibice z Kaszub. Dla nich też zostanie przygotowana biało-czerwona kartoniada z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zapraszamy do kibicowania!

Siatkarskie emocje na najwyższym poziomie

Niedziela 14 listopada będzie obfitować w siatkarskie emocje na najwyższym poziomie! Wielkie emocje towarzyszyć będą także temu, co będzie się działo na trybunach. Gdańszczan będzie wspierać kilka tysięcy dzieci z Kaszub, które na mecz przyjadą w ramach finału konkursu „Aktywne Kaszuby”. Obok boiska staną stoiska z kaszubskim rękodziełem, czy nauką kaszubskiego alfabetu. Odbicia piłki  raz-dwa-trzy w trakcie rozgrywki będą liczone po kaszubsku, a wydarzenie uświetnią także m.in. występy lokalnych zespołów.

trybuny biało-czerwone, kibice wznoszą w górę kartoniki

Hymn narodowy podczas meczu Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 14.09.2021.
Materiały własne BPN.

Co więcej, spotkaniu towarzyszyć będzie biało-czerwona oprawa z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Mecz siatkarski odbędzie się w odświętnej atmosferze. Rozpocznie go odśpiewanie Hymnu Polski przy wzniesionej, wielotysięcznej kartoniadzie od Biura Programu „Niepodległa”. Ostatni raz takie widoki w Ergo Arenie można było zobaczyć we wrześniu, podczas Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W Meczu Kaszubskim po prostu trzeba uczestniczyć.

Narodowe Święto Niepodległości – kartoniada w Ergo Arenie

Dla kibiców Mecz Kaszubski to idealna okazja do poznania lokalnej kultury i siatkarskie święto. Dla drużyn to spotkanie na najwyższym sportowym poziomie. Trefl Gdańsk podejmie w Ergo Arenie triumfatora ostatniej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów, Grupę Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle. Na boisku zameldują się m.in. Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz, Mariusz Wlazły, Mateusz Mika, Lukas Kampa.

dziewczynki w kaszubskich strojach, w tle boisko i trybuny czekające na kibiców

Przed Meczem Kaszubskim, luty 2020.
Materiały własne BPN.

Mecz Kaszubski to jedyne takie wydarzenie na Pomorzu, łączące sport na najwyższym poziomie z promowaniem regionu, w którym uczestniczy każdorazowo blisko 10 tys. kibiców. Serdecznie zachęcamy do przeżywania tych niezwykłych emocji na żywo!