Kontrast
Wielkość czcionki

„Niepodległa dla wszystkich” w Polskim Radiu

W każdy czwartek, około godziny 15.40 zapraszamy wszystkich Państwa do słuchania Programu Pierwszego Polskiego Radia. W audycji „Ekspres Jedynki” będą Państwo mogli wysłuchać kolejnych odcinków „Niepodległej dla wszystkich”.

Cały cykl będzie liczył aż 34 odcinki. Jego premiera miała miejsce 5 kwietnia 2018 roku. Jak zostało zapowiedziane: „Będziemy przekonywać, że świętować odzyskanie niepodległości można naprawdę na bardzo różne sposoby”. Audycja będzie pełniła rolę cotygodniowego informatora. Opowiadać będzie o nowych wystawach, ciekawych inicjatywach, regionalnych uroczystościach – ogólnie mówiąc o obchodach, gdzie Polacy po prostu będą mogą cieszyć się z odzyskanej przed wiekiem niepodległości. Słuchacze, dzięki radioodbiornikom, dowiedzą się gdzie, kiedy i w czym naprawdę warto uczestniczyć.

Odcinki trwają około 6 minut. Pierwszy poświęcony był wystawie „Przyszłość będzie inna. Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918” w Warszawskiej Zachęcie. Drugi opowiadał o Pomnikach Historii na przykładzie Pałacu w Nieborowie. Trzeci odcinek poświęcony był postaci Ignacego Paderewskiego, w kontekście wystawy w Muzeum Narodowym. A jeśli ktoś nie będzie miał szansy wysłuchać audycji na żywo, to nic straconego, bo wszystkie audycje udostępniane są w internecie.

Fantastyczne głosy, ciekawe opowieści i dokonali rozmówcy. Atrakcyjna, aktualna tematyka zamknięta w bardzo przystępnej formie. To wszystko czeka na Państwa w Jedynce – zapraszamy do słuchania „Niepodległej dla wszystkich”!