Kontrast
Wielkość czcionki

Operowy piknik z Niepodległą - świętujmy razem Dzień Flagi!

2 maja 2023 świętujmy razem Dzień Flagi! Wywieśmy flagi w ramach akcji #mojaflaga i spotkajmy się na Operowym Pikniku z Niepodległą przy ul. Myśliwieckiej 1 w Warszawie. Występy polskich twórców operowych, familijne warsztaty i animacje dla najmłodszych czekają, byśmy razem mogli promować polskie symbole narodowe i ich rolę w łączącej nas tradycji, kulturze i historii. Start o godzinie 12:00. Na wydarzenie zapraszają Biuro „Niepodległa”, Polska Opera Królewska oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Koncert polskich arii i pieśni operowych – Operowy Piknik z Niepodległą

Dzień Flagi to święto narodowe, ustanowione w 2004 roku, które ma wyrażać szacunek do flagi i promować wiedzę o symbolach narodowych. W tym roku zachęcamy do wspólnego świętowania nie tylko przez wywieszenie własnej flagi, ale także poprzez udział w Operowym Pikniku z Niepodległą! Na gości będziemy czekać 2 maja 2023 od 12:00 do 17:00 na terenie Łazienek Królewskich, przy ul. Myśliwieckiej 1 w Warszawie. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspólnie świętować z kulturą i naturą w tle.

Piknik rodzinny z okazji Dnia Flagi połączony zostanie z koncertem polskich arii i pieśni operowych oraz operetkowych. W czasie warsztatów i koncertów opowiemy o polskich symbolach narodowych poprzez łączące Polki i Polaków kulturę, tradycję i historię. Ze sceny wybrzmią utwory słynnych polskich kompozytorów i twórców operowych: Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza, Fryderyka Chopina, Jana Galla, Stanisława Niewiadomskiego, Karola Kurpińskiego czy Karola Szymanowskiego. Wzbogacą je kompozycje zagranicznych mistrzów. Dla dzieci przygotowane zostaną warsztaty poświęcone muzyce klasycznej oraz strefa edukacji i animacji umiejscowiona w namiotach blisko sceny.

plakat zapraszający na wydarzenie

2 maja 2023 w Warszawie – świętujmy Dzień Flagi!

Operowy Piknik z Niepodległą rozpocznie się 2 maja 2023 roku o godz. 12.00. Miejsce wydarzenia jest nieprzypadkowe – to właśnie przy Myśliwieckiej 1 powstanie nowa siedziba Polskiej Opery Królewskiej. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny!

Operowy Piknik z Niepodległą – program wydarzenia:

Scena Główna:

  • 12.00-13.30 – występy solistów Polskiej Opery Królewskiej w towarzystwie fortepianu oraz zespołów kameralnych muzyków z Polskiej Opery Królewskiej;
  • 13.30-14.15 – „Spacer między dźwiękami” – familijny warsztat koncertowy o operze, ariach i muzyce kameralnej;
  • 14.15-15.00 – przerwa techniczna;
  • 15.00-17.00 – koncert w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej z najpiękniejszymi i najsłynniejszymi ariami i pieśniami operowymi oraz operetkowymi, który rozpocznie od wspólne odśpiewanie Hymnu Polski.

Poza sceną:

  • 12.00-17.00 – strefa edukacji: animacje dla dzieci, warsztaty o barwach narodowych.
mapa z zaznaczonym punktem przy ulicy Myśliwieckiej 1

Lokalizacja Operowego Pikniku z Niepodległą

Na wydarzenie zapraszają Biuro „Niepodległa”, Polska Opera Królewska oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Świętujmy razem!

Sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.