Kontrast
Wielkość czcionki

Przepis na linoryt - konkurs Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku na stworzenie własnego ekslibrisu! Młodzi projektanci stają przed wyzwaniem zaprojektowania znaku graficznego, szczególnego dla właściciela lub właścicielki księgozbioru, za pomocą którego można „podpisać” swoje książki. Zgłoszenia do konkursu „Przepis na linoryt” przyjmowane są do 27 listopada 2023 roku. Powodzenia!

Ekslibris wykonany w technice linorytu – oznaczmy księgozbiory

Adresatami konkursu „Przepis na linoryt” są uczniowie i uczennice szkół podstawowych klas 4-8 w kategoriach wiekowych klasy 4-6 i klasy 7-8. Ekslibris powinien zostać wykonany w technice linorytu – artysta wykonuje matrycę wykonaną z linoleum by wykonać tuszem odbitki. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku przygotowało film instruktażowy ze wskazówkami. Do pracy nad projektem inspiracji mogą dostarczyć zdjęcia linorytów sprzed około 100 lat.

grafika przepis na linoryt

Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować zrobiony własnoręcznie ekslibris w technice linorytu (tylko odbitkę, bez matrycy) o formacie nie większym niż A5 i przesłać go z dopiskiem Konkurs „Przepis na linoryt” na adres: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Al. Piłsudskiego 29, 05-070 Sulejówek. Wraz z pracą należy dostarczyć informacje o osobie biorącej udział w konkursie (imię, nazwisko oraz klasa, wiek, nazwa i adres szkoły, tytuł pracy). Termin złożenia prac upływa 27 listopada 2023 roku (liczy się data stempla pocztowego).

Wyniki zostaną ogłoszone 15 grudnia 2023 r. Na autorów/autorki najlepszych prac czekają tablety graficzne do rysowania, profesjonalne materiały plastyczne oraz książki.

Regulamin konkursu oraz osoba do kontaktu podane są na stronie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Powodzenia!