Kontrast
Wielkość czcionki

Targi Muzyki Świata WOMEX 2024 - dołącz do współtworzenia polskiego stoiska!

Instytut Adama Mickiewicza zaprasza polskich artystów regionalnych, menadżerów, dyrektorów festiwali, promotorów muzyki do składania wniosków o dofinansowanie udziału w międzynarodowych targach WOMEX, które odbędą się od 23 do 27 października 2024 w Manchesterze w Wielkiej Brytanii.

WOMEX 2024 - grafika zachęcająca do udziału

WOMEX 2024 – Targi Muzyki Świata

Dagadana, Marcin Wyrostek, Karolina Cicha, Wołosi – to tylko niektórzy polscy artyści, którzy mieli okazję zaprezentować się na WOMEX (ang. The World Music Expo – Targi Muzyki Świata). W październiku 2024 odbędzie się trzydziesta, jubileuszowa edycja WOMEX. Wydarzenie co roku przyciąga tysiące uczestników, którzy fascynują się muzyką tradycyjną, ludową, folkową, etniczną. Zgłoszenia do współtworzenia polskiego stoiska wystawienniczego, prowadzonego przez Instytut Adama Mickiewicza, przyjmowane będą do 15 lipca 2024. 

WOMEX to targi, konferencja, przegląd muzyczny oraz platforma networkingowa muzyki świata. Wydarzenie gromadzi przedstawicieli wytwórni, agencji koncertowych, festiwali, a także muzyków oraz fanów nowych brzmień. To przestrzeń do twórczych spotkań, gdzie można nawiązać międzynarodową współpracę i niepowtarzalna okazja, by poznać wydawców, promotorów, menedżerów i artystów, którzy potrafią otworzyć drzwi do rozwoju kariery na międzynarodowych scenach.

Zgłoszenia do współtworzenia polskiego stoiska WOMEX 2024

Artyści, menadżerowie, dyrektorzy festiwali, promotorzy muzyki mogą składać wnioski na dofinansowanie do udziału w targach WOMEX, odbywających się od 23 do 27 października 2024 w Manchesterze w Wielkiej Brytanii. Procedura zgłoszenia jest prosta: należy wypełnić formularz do 15 lipca 2024 roku, do godziny 23:59 i dołączyć materiały promocyjne, które również będą podlegać ocenie. Wnioski złożone po terminie lub na innym formularzu nie będą brane pod uwagę. Formularze zostaną ocenione przez Komisję według kryteriów wskazanych w regulaminie.

WOMEX 2024 - grafika zachęcająca do udziału

Do udziału w współtworzeniu WOMEX zaproszonych zostanie maksymalnie 12 Wnioskodawców, których zgłoszenia zostaną najwyżej ocenione w kategoriach Festiwale; Menadżerowie / agencje / agenci; Zespoły / artyści / self-managerowie. Przed wypełnieniem formularza należy zapoznać się z regulaminem. Pytania można kierować na adres: .  Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej IAM.

Targi WOMEX co roku przyciągają ponad 2 tysiące uczestników z 90 krajów. Wydarzenie opisują dziennikarze i media z całego świata. Zachęcamy wszystkich do udziału w promocji polskiego dorobku i kreatywności wśród twórców z innych krajów i kontynentów!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.