Kontrast
Wielkość czcionki

Weź udział w Biegu Stulecia!

Udział w Biegu Stulecia może być jednym ze sposobów świętowania Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W dniu rocznicy tego wydarzenia, 11 listopada 2018 roku, w wielu miastach w całej Polsce odbędą się okolicznościowe biegi. Wszystkie wystartują o godzinie 11:11, a do pokonania będzie ten sam dystans – 10 kilometrów. Na trasie każdego z biegów uczestnicy ścigać się będą w jednakowych koszulkach, na mecie dostaną takie same medale i dyplomy, a zwycięzcy – nagrody.

Rejestracja zainteresowanych wydarzeniem już ruszyła, a zgłosić się można poprzez formularz dostępny na stronie https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2014. Nie trzeba od razu podawać miejsca, w którym chciałoby się wystartować. Na tym etapie deklaracja nie musi być ostateczna – w sposób wiążący wybierać miejsca startu będzie można na początku roku 2018, za pośrednictwem stron internetowych poszczególnych biegów.

W ramach wniesionej opłaty rejestracyjnej każdy uczestnik otrzyma specjalny Paszport Stulecia, który oprócz bycia wyjątkową pamiątką uprawniał będzie do korzystania z wielu zniżek i atrakcji.

Jako pierwszy do udziału w biegu zgłosił się najsłynniejszy polski chodziarz, Robert Korzeniowski. Już sama ta informacja może być zachętą do udziału w wydarzeniu dla wszystkich tych, którzy lubią uprawiać sport w dobrym towarzystwie.

Tych zaś, którzy miłośnikami sportu nie są, być może przekona informacja, że ambasadorami projektu zostały takie formacje muzyczne jak Czerwone Gitary, No To Co, Trubadurzy, Skaldowie, TSA czy Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. W końcu nie tylko śpiewać, ale biegać każdy może!