Kontrast
Wielkość czcionki

Małgorzata Siergiej

Instruktorka harcerska, rodowita olsztynianka. Z wykształcenia filolog polski i logopedka ze specjalnością logopedia medialna. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olsztynie. Jako polonistka od ponad dwudziestu lat, z pasją oddaje się uczeniu dzieci i młodzieży języka ojczystego. W uznaniu osiągnieć w roku 2022 uzyskała tytuł Honorowy Profesor Oświaty.

Wiceprzewodnicząca Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Odpowiadała za realizację Programu ZHR „Niepodległa 1918–2018”, w ramach którego współorganizowała ogólnopolski konkurs pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła Niepodległej”. Odznaczona Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, medalem „Pro Patria” przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Krzyżem Honorowym ZHR „Semper Fidelis”.

Odpowiedzialna za szereg działań wolontariackich na terenie województwa warmińsko-mazurskiego została wyróżniona tytułem Anioła Młodzieży 2019 nadanym przez Warmińskie Duszpasterstwo Młodzieży.  

Prywatnie żona i matka czworga dzieci.

zdjęcie Małgorzaty Siergiej