Kontrast
Wielkość czcionki

Niepodległa dla wszystkich na Dzień Flagi

Olimpijczycy i paraolimpijczycy opowiadają Polakom, dlaczego kibice, Mazurek Dąbrowskiego, a w szczególności Polska Flaga są tak istotne dla polskich sportowców. Historię o tym jak „biało-czerwona” porusza serca reprezentujących Polskę zawodników opowiada dla „Niepodległej” Adam Małysz.

– W stulecie odzyskania niepodległości świętujemy przez cały rok i tak przez cały rok możemy wywieszać polską flagę. Nie ma bardziej uniwersalnego symbolu, który łączy wszystkich Polaków niż nasze barwy narodowe – powiedział Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. – Chcemy, żeby każdy z nas, każdy kto czuje się Polakiem pamiętał, że to dzięki niepodległości, którą odzyskaliśmy 100 lat temu, dziś możemy wywieszać „biało-czerwoną”. Możemy ją wywieszać dla naszych bliskich, dla naszych sportowców – dla wszystkich, których chcemy uhonorować – dodał Kowalski.

Nowy spot „Niepodległa dla wszystkich na Dzień Flagi” został przygotowany we współpracy z Marią Andrejczyk, Alicją Czyżowicz, Magdaleną Głodek, Justyną Śmietanką oraz Wojciechem Makowskim, Piotrem Małachowskim i Rafałem Wilkiem. Narratorem majowej kampanii został Adam Małysz, mistrz świata i medalista olimpijski w skokach narciarskich oraz kierowca rajdowy. Wszyscy zaangażowani sportowcy wystąpili bezpłatnie w kampanii „Niepodległej”.

Biuro Programu „Niepodległa”, które jest centrum obchodów stulecia odzyskania niepodległości, zaprasza swoim spotem wszystkich Polaków do wywieszania flagi oraz do dzielenia się w mediach społecznościowych zdjęciami z wywieszonymi flagami i do udostępniania spotu wszystkim znajomym.

Spot można obejrzeć na https://facebook.com/niepodlegla1918, na https://youtube.com/niepodlegla1918 oraz na stronie obchodów https://niepodlegla.gov.pl.

Spot „Niepodległa dla wszystkich na Dzień Flagi” jest częścią obchodów stulecia odzyskania niepodległości i jednocześnie podsumowuje kampanie Narodowego Centrum Kultury i grupy Lotos o poszanowaniu flagi oraz kampanię PKN Orlen, również zapraszającą do wywieszania flagi.

– Wszystkie spoty przygotowane w ramach Programu „Niepodległa” wzajemnie się uzupełniają, stanowiąc spójny komunikat dla Polaków – Każdy może świętować ważne dla niego wydarzenia wywieszając flagę, ale jednocześnie powinniśmy okazywać jej należny szacunek ze względu na wartości, które reprezentuje – podkreśla Jan Kowalski.

 

 

Więcej informacji:

Kamil Wnuk, Biuro Programu „Niepodległa”, tel. +48797143508,