Kontrast
Wielkość czcionki

Ciałopozytywność – spotkanie w kręgu on-line ze „Zmapuj Siebie” z cyklu MODA WYZWOLONA

2020.05.28
Dodaj do kalendarza
Organizator: Fundacja Fabryka UTU

W ramach cyklu Moda Wyzwolona zapraszamy wszystkich w wieku 14-17 lat na warsztaty on-line poświęcone tematowi ciała i ciałopozytywności.

Do projektu zaproszono założycielki Zmapuj Siebie – Paulinę Annę Galanciak i Paulinę Julię Łoś, które pomagają młodym osobom eksplorować siebie i świadomie planować swoją przyszłość.

Poprowadzą one krąg on-line – to szczególna przestrzeń do rozmowy, w której każdy ma szansę wypowiedzieć to, co czuje i myśli i być wysłuchanym w uważności i wzajemnym wsparciu (ale nie doradzaniu). Jest tu też miejsce na milczenie, jeśli z jakiegoś powodu ktoś nie chce zabrać głosu.

Wspólnie przyjrzymy się tematowi akceptacji własnego ciała, uwarunkowaniom kulturowym i wszystkiemu, co ma wpływ na to, jak postrzegamy siebie i swoje ciało.

Dodatkowo poznacie przykłady „body positive” w świecie mody, których na szczęście jest coraz więcej. Warto sobie przypomnieć, że to co widzimy na zdjęciach to efekt pracy wielu ludzi i programów do retuszu fotografii, a nasze wyobrażenie o jakiejś „idealnej” sylwetce, to również efekt reklamy i kreowanego w modzie wizerunku. Każde ciało jest inne i każde jest piękne!

baner internetowy przedstawiający 2 dziewczyny, w tym jedną w kapeluszu

ZAPISY:
Zapisy: tel. 731234472 lub na adres e-mail: teresawiecko@o2.pl

Więcej informacji dotyczących zapisów na wydarzenie „Ciałopozytywność” będące częścią warsztatów „Moda Wyzwolona” znajdziecie na naszym wydarzeniu.

*udział we wszystkich warsztatach i wydarzeniach jest bezpłatny
*wydarzenia online są ogólnodostępne (fanpage i kanał na youtube DomuKultury! Bydgoskie Przedmieście )

Działanie realizowane w ramach projektu „Zielnik Świętowań Polskich. Kujawy i Pomorze 2020″.
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”


Biuro Programu „Niepodległa” nie jest organizatorem ani współorganizatorem tego wydarzenia. Kronika życzliwości jest inicjatywą dokumentującą wsparcie, którego Polacy udzielają sobie wzajemnie i służy inspirowaniu do działania poprzez proste gesty dnia codziennego, które w łatwy sposób można wdrożyć we własnej lokalnej społeczności.
baner internetowy przedstawiający 2 dziewczyny, w tym jedną w kapeluszu