Kontrast
Wielkość czcionki

Drukarze Dla Szpitali

2020.03.17
Dodaj do kalendarza
Organizator:

Wszystko zaczęło się od niewinnego pytania: może my też moglibyśmy pomóc?

Świat stoi w obliczu wcześniej nieznanego wirusa. Wszyscy łączymy swoje siły aby pomóc nim będzie za późno. Polskie środowisko drukarzy 3D chce wesprzeć działania polskiej służby zdrowia oraz służb mundurowych – osób, które są na pierwszej linii frontu. Będąc z tyłu, czujemy się odpowiedzialni za to aby nie siedzieć bezczynnie i wesprzeć ich swoimi umiejętnościami i możliwościami. Chcemy aby wiedzieli, że nie pozostali sami. Nie jesteśmy obojętni.

Dlatego stworzyliśmy akcję #DrukarzeDlaSzpitali, gdzie skupiamy środowisko drukarzy 3D, projektantów, konstruktorów, inżynierów oraz wolontariuszy, chcących pomóc. Przy użyciu technologii wydruków 3D tworzymy kilka projektów, które w stanie wyższej konieczności będą mogły być wykorzystane tj. gogle, przyłbice oraz trójniki do respiratorów. Nie jesteśmy w stanie w tak krótkim czasie przeprowadzić atestów i zdobyć koniecznych certyfikatów dla naszego sprzętu. Dlatego otwarcie mówimy, że rzeczy te będą mogły zostać użyte jedynie w stanie wyższej konieczności. Nie oznacza to, że nie robimy swoich testów – jesteśmy w ciągłym kontakcie i konsultujemy się z lekarzami oraz ratownikami jak również pracownikami innych służb. W ciągu tygodnia powstało kilka wersji każdego ze sprzętów. Przy pomocy technologii druku 3D prototypowaliśmy potrzebne nam elementy – gogle, elementy mocujące przyłbice. Przeprowadziliśmy wiele testów. Wybraliśmy już najbardziej optymalne modele przyłbic i gogli oraz trójników do respiratorów. Przed nami proces produkcji.

Chcesz pomóc? Odwiedź profil na FACEBOOKU lub stronę internetową. Znajdują się tam wszelkie potrzebne informacje i wskazówki dotyczące różnych możliwości dołaczenia do akcji.


Biuro Programu „Niepodległa” nie jest organizatorem ani współorganizatorem tego wydarzenia. Kronika życzliwości jest inicjatywą dokumentującą wsparcie, którego Polacy udzielają sobie wzajemnie i służy inspirowaniu do działania poprzez proste gesty dnia codziennego, które w łatwy sposób można wdrożyć we własnej lokalnej społeczności.
Obrazek graficznie przedstawia proces drukowania w trybie 3D. Na drewnianym blacie, po lewej stronie, umieszczona została czarna, kwadratowa drukarka. W jej środku drukowana jest symbolicznie przedstawiona postać