Kontrast
Wielkość czcionki

Karty edukacyjne „Tak powstawała Niepodległa”

Wykreślanki, krzyżówki, łączenie kropek czy poszukiwanie różnic, to zabawy dla całej rodziny! By kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można było świętować na wesoło, Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało zestaw 10 łamigłówek dla całych rodzin, towarzyszących wystawie „Tak powstawała Niepodległa”. Wyzwania ze sportowcami, popisy z artystami i kręte labirynty edukacji zapraszają do poznawania II RP.

Karty edukacyjne „Tak powstawała Niepodległa”

Karty edukacyjne to bezpłatne materiały dla dzieci i rodziców, nawiązujące do wystawy „Tak powstawała Niepodległa”. Dziesięć zadań o różnym stopniu trudności przybliża historię Polski dwudziestolecia międzywojennego. Poszukiwania szczegółów, kręta droga do szkoły czy aktorska krzyżówka czekają na śmiałków gotowych do podjęcia wyzwań. Przygotowane zabawy ćwiczą spostrzegawczość i rozwijają. Zaproponowane tematy to także okazja do rodzinnych rozmów, o życiu pradziadków i prababć sto lat temu.

baner kart

Zadania przygotowano z myślą o dzieciach 8-10 lat, jednak z niewielką asystą rodzica poradzą sobie z nimi także młodsze dzieci. Materiały edukacyjne zostały opracowane tak, by każda z zabaw odnosiła się do jednej planszy z wystawy „Tak powstawała Niepodległa”. Zachęcamy do wspólnego jej czytania i poznawania niezwykłej historii Polski po odzyskaniu niepodległości.

Pobierz swoje Karty edukacyjne „Tak powstawała niepodległa”!

Zapraszamy do rodzinnego odkrywania historii na wesoło!