Kontrast
Wielkość czcionki

Karty odkrywców - bezpłatne, rodzinne zestawy do pobrania

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do kreatywnego spędzania czasu z „Kartami odkrywców”! Sześć tematycznych zeszytów stanowi zbiór zadań o zróżnicowanym poziomie trudności dla całych rodzin. Zachęcamy do wspólnej zabawy i dzielenia się wiedzą!

kafelek z meżczyzną na rowerze wpisanym w koło

Przeznaczone dla całej rodziny „Karty odkrywców” to zestawy kolorowanek, wykreślanek, krzyżówek, zadań na spostrzegawczość i innych zabaw kreatywnych. Rok 2020 to kolejny rok, w którym radośnie świętujemy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Sto lat temu, nie tylko poprzez walkę, ale także sztukę, naukę, sport, rozwój administracji czy inżynierii odbudowywano niepodległe państwo polskie. „Karty odkrywców” to okazja do poznania barwnego życia okresu dwudziestolecia międzywojennego. Podzielone na kilka zbiorów tematycznych pozwalają zgłębić różne zagadnienia z życia II RP.

Każda strona w zestawie to inne zadanie. Polecenia umieszczone są na dole. Dodatkowo, przy każdym zadaniu umieszczono kody QR – odsyłają one do oryginalnego materiału historycznego, który został użyty przy tworzeniu karty i mogą być początkiem wspaniałej przygody w wirtualnych archiwach!

Pobierz swoje zestawy:

  1. Karty odkrywców: Sport i turystyka
  2. Karty odkrywców: Literatura, muzyka, film i moda
  3. Karty odkrywców: Zwierzęta
  4. Karty odkrywców: motoryzacja, architektura i urbanistyka
  5. Karty odkrywców: malarstwo, grafika, sztuka użytkowa
  6. Karty odkrywców: święta, zwyczaje, symbole narodowe

Liczymy, że „Karty odkrywców” wzbudzą w Was głód wiedzy!

Zapraszamy do zabawy!

 

Wydawca: Biuro Programu „Niepodległa”

Grafika: Zespół wespół (zespolwespol.org)

Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.