Kontrast
Wielkość czcionki

Archiwum Państwowe w Kaliszu – obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Archiwum Państwowe w Kaliszu, podobnie jak wiele instytucji państwowych, postanowiło włączyć się w huczne obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Z tej okazji przygotowana została wystawa on-line pt. „Wojna polsko-bolszewicka w wyborze materiałów z zasobu Archiwum Państwowego w Kaliszu” dostępna na stronie Archiwum od pierwszej połowy sierpnia.

Tematyczna wystawa on-line pt. „Wojna polsko-bolszewicka w wyborze materiałów z zasobu Archiwum Państwowego w Kaliszu”

Archiwa Państwowe w Kaliszu przechowują w swych zasobach wiele ciekawych materiałów dotyczących wojny 1920 roku. 100. rocznica tych wydarzeń stała się idealną okazją do zaprezentowania gromadzonych materiałów. Ekspozycja „Wojna polsko-bolszewicka w wyborze materiałów z zasobu Archiwum Państwowego w Kaliszu” prezentuje archiwalia nawiązujące do wojny polsko-bolszewickiej. Wystawa składa się z dokumentacji aktowej, prasy i materiałów ikonograficznych gromadzonych w wyniku działania różnych miejscowych instytucji państwowych oraz osób prywatnych.

Ilustracja przedstawia materiał z wystawy „Wojna polsko-bolszewicka w wyborze materiałów z zasobu Archiwum Państwowego w Kaliszu”

Z wystawą można się zapoznawać na stronie Archiwum Państwowego w Kaliszu od początku sierpnia. Dzięki swojej internetowej formie jest dostępna dla wszystkich.

Bitwa Warszawska została wygrana dzięki wysiłkowi całej II RP. Zapraszamy do poznawania wkładu różnych regionów w ogólnopolski sukces, w tym mieszkańców Kalisza i okolic.