Kontrast
Wielkość czcionki

Bitwa Warszawska 2.0 – projekt hip-hopowy

Organizatorzy projektu Druga Strona Ulicy przygotowali kolejną inicjatywę – tym razem pod nazwą Bitwa Warszawska 2.0. Jest ona poświęcona setnej rocznicy Cudu nad Wisłą, a w jej ramach zobaczymy trzy premierowe teledyski.

plakat wydarzenia

Każdy z wykonawców: JWP/BC, Kuba Knap oraz Zipera, w charakterystycznym dla siebie stylu, podjął próbę twórczej interpretacji wydarzeń związanych z Bitwą Warszawską, w odniesieniu do dzisiejszej rzeczywistości. Producentem wszystkich trzech utworów jest muzyk hip-hopowy Magiera.

Zipera – „100”

Pierwsza odsłona projektu “Bitwa Warszawska 2.0” to singiel „100” z udziałem legendarnej Zipery. To pierwsza z trzech ekip, które na bitach Magiery prezentują swoją perspektywę obchodów 100. rocznicy Cudu nad Wisłą. Singiel „100” wraz z teledyskiem miał premierę 4 sierpnia 2020.

Kuba Knap – “Dużo małych cudów”

Kubę Knapa znaleziono na kaszubskiej wsi, która stała się scenerią teledysku “Dużo małych cudów”. Artysta pokazał jak widzi sytuację swoją i kraju 100 lat po Cudzie nad Wisłą, a także opowiada o swojej przeprowadzce i nowym stylu życia.

Kolejna premiera już 15 sierpnia!

Projekt sfinansowano ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.