Kontrast
Wielkość czcionki

Bitwa Warszawska i jej znaczenie – debata historyczna online

Przed nami 100 rocznica Bitwy Warszawskiej! Jaki był jej przebieg? Kto stał za sukcesem polskich działań? Jakie znaczenie miała i wciąż ma to starcie dla historii Polski i Europy? Na te pytania – jak i wiele innych – odpowiedzą historycy w trakcie debaty 4 sierpnia o 18:00!

Debata, portal i wspólne świętowanie

Wtorkowe spotkanie poprowadzi redaktor Bartłomiej Makowski z Polskiego Radia. W dyskusji weźmie udział trzech prelegentów, wybitnych specjalistów historii najnowszej oraz wojny polsko-bolszewickiej:

  • prof. Grzegorz Nowik, 
  • prof. Janusz Odziemkowski, 
  • prof. Jan Żaryn.
3 mówcy i prowadzący za stołem w trakcie dyskusji

Inspiracją do spotkania jest świętowana 15 sierpnia 2020 100. rocznica Bitwy Warszawskiej oraz powstały z tej okazji nowoczesny, narracyjny portal internetowy bitwa1920.gov.pl.

Debata online – zadaj pytanie

Debata odbędzie się on-line, a transmisja live zostanie udostępniona profilu FB Niepodległa, kanale YouTube Niepodległa oraz stronie niepodlegla.gov.pl – w tej aktualności. Nagranie z wydarzenia będzie dostępne również po jego zakończeniu.

Każdy ma możliwość zaproponować swoje pytanie do prelegentów. Pytania można dodawać na FB Niepodległa, do czego serdecznie zapraszamy.

banner promujący portal bitwa1920.gov.pl

Portal bitwa1920.gov.pl

Nowoczesny serwis bitwa1920.gov.pl powstał dzięki współpracy dwóch instytucji – Biura Programu „Niepodległa” oraz Polskiego Radia. Portal skierowany jest do wszystkich, których chcą dowiedzieć się kilku ciekawych faktów o Bitwie Warszawskiej. Przekazuje w nowoczesny sposób wiedzę o roku 1920, nie brakuje w nim multimediów, infografik i zadań dla użytkownika. Jednocześnie pozwala zdobyć wiedzę nie tylko o potyczkach na przedpolach polskiej stolicy, ale i o szerszym kontekście historycznym oraz geopolitycznym. Narracja strony pozwala poczuć atmosferę panującą w Polsce, Europie i na świecie sto lat temu. Serwis wzbogaca ponad 30 unikatowych nagrań, m.in. z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.

Zapraszamy do poznawania polskiej historii i rozmowy o jej wielu meandrach!