Kontrast
Wielkość czcionki

Koncert w 100-lecie Bitwy Warszawskiej w Zamku Królewskim na Wawelu

15 sierpnia o godz. 20:00, na rozświetlonym krakowskim Dziedzińcu Arkadowym odbędzie się koncert zorganizowany w 100. rocznicę „Cudu nad Wisłą” oraz z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej. W bogatym repertuarze zaprezentowanym podczas wydarzenia znajdą się liczne pieśni patriotyczne oraz maryjne. Do wydarzenia można dołączyć online.

Letni festiwal „Wawel o Zmierzchu”

Koncert będzie jednym z kilku wydarzeń wchodzących w skład letniego festiwalu plenerowego „Wawel o Zmierzchu”. Festiwal ten organizowany jest po raz trzynasty na terenie Zamku Królewskiego w Krakowie. W tym roku odbywa się w każdą sobotę sierpnia na pięknych dziedzińcach – Arkadowym i Batorego.

plakat przedstawia program tegorocznej edycji festiwalu „Wawel o zmierzchu”

W związku z pandemią, wydarzenia festiwalowe transmitowane są również online, co pozwala cieszyć się muzyką melomanom z każdego zakątka świata. Wacław z Szamotuł, Fryderyk Chopin i najpiękniejsza polska muzyka doby romantyzmu i z czasu wyzwolenia dostępna będzie na profilu Facebook Zamku Królewskiego na Wawelu.

Artyści i repertuar

Podczas koncertu usłyszeć będzie można Chór Kameralny oraz orkiestrę CORda Cracovia. Zaprezentują się również soliści Iwona Socha i Przemysław Firek. W repertuarze znajdą się pieśni takie jak „Hej, hej ułani, malowane dzieci”, „Polonez As-dur” Fryderyka Chopina czy pieśń maryjna „Najświętsza Matko”.

zdjęcie przedstawia scenę, na której odbywa się koncert w ramach festiwalu „Wawel o zmierzchu”. Przed sceną na krzesłach siedzi publiczność
Scena festiwalu „Wawel o zmierzchu”. Fot. Zamek Królewski na Wawelu

Liczba dostępnych na koncert biletów jest ograniczona – więcej informacji można uzyskać na stronie Zamku Królewskiego na Wawelu. Uczestnicy festiwalu proszeni są także o zapoznanie się z procedurami związanymi z zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19. Organizatorami festiwalu „Wawel o Zmierzchu” oraz koncertu są Zamek Królewski na Wawelu oraz Fundacja Castello – Grupa Twórcza, natomiast honorowym patronatem wydarzenia jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej prof. dr hab. Piotr Gliński.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.