Kontrast
Wielkość czcionki

Koncert z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 w Gdańsku

15 sierpnia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się wyjątkowy koncert zorganizowany z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej. W repertuarze znajdują się piękne pieśni patriotyczne przepełnione miłością do ojczyzny. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne – wystarczy odebrać swoją wejściówkę.

Więcej o wydarzeniu

Według wielu historyków wydarzenia z 1920 roku, a zwłaszcza Bitwa Warszawska, to przełomowy moment w historii Europy i całego świata. Na pamiątkę odniesionego wtedy zwycięstwa obchodzone jest w naszym kraju Święto Wojska Polskiego.

Wygrana i przypadające święto stały się okazją do zorganizowania wyjątkowego koncertu. Odbędzie się on 15 sierpnia o godz. 18:00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy pobrać w kasie muzeum bilety.

zdjęcie przedstawia baner koncertu zorganizowanego z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej w Gdańsku. Baner zawiera wszystkie szczegóły na temat czasu i miejsca wydarzenia

Artyści i repertuar

Podczas koncertu będzie można usłyszeć wiele pieśni patriotycznych i żołnierskich –tych szczególnie przepełnionych polskością i miłością do ojczyzny. Wybrzmią one w klasycznym wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis. Usłyszeć będzie można pieśni takie jak „Bogurodzica”, „Wojenko,wojenko”, „O mój rozmarynie” oraz inne utwory Jana Paderewskiego, Feliksa Nowowiejskiego czy Krzysztofa Pendereckiego.

Koncert to wspólne przedsięwzięcie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis w Gdańsku.