Kontrast
Wielkość czcionki

Oprowadzanie po wystawie „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” w „Niepodległa. Miejsce Spotkań”

Zapraszamy do „Niepodległa. Miejsce spotkań”, gdzie z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej zaprezentowana została wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” poświęconą tej jednej z najważniejszych bitew w historii Polski. Dodatkowo 14 sierpnia, dla wszystkich chcących wiedzieć więcej, przygotowano oprowadzanie z kustoszem Muzeum Wojska Polskiego!

plansza z tytułem wystawy, w tle budynek herbaciarni z eonem "Niepodległa. Miejsce spotkań"
Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” w „Niepodległa. Miejsce spotkań”. Fot. Tomasz Tołłoczko / BPN

Bitwa Warszawska na wystawie

Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” opowiada historię Bitwy Warszawskiej. Przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią konfliktu, jego przebieg i konsekwencje. Ekspozycja planszowa jest efektem współpracy Biura Programu „Niepodległa” i Muzeum Wojska Polskiego. „Niepodległa. Miejsce spotkań” zaprasza codziennie, do 4 września, w godzinach otwarcia pawilonu (10:00-20:00).

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich 4 (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym). Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” jest także dostępna online do pobrania.

Ekspert o wystawie „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa”

14 sierpnia 2020, o godzinie 18:00 odbędzie się oprowadzanie eksperckie po wystawie planszowej „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa”. W przededniu 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, w tajniki ekspozycji wprowadzi widzów jeden z jej twórców – kustosz Muzeum Wojska Polskiego, Michał Pacut.

plansza wystawy w "Niepodległa. Miejsce spotkań"
Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” w „Niepodległa. Miejsce spotkań”. Fot. Tomasz Tołłoczko / BPN

Oprowadzanie jest bezpłatne. Wystawa umieszczona jest na świeżym powietrzu, a w czasie wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, jak i utrzymywania odstępów pomiędzy uczestnikami.  Oprowadzanie będzie dostępne dla całych rodzin.

„Niepodległa. Miejsce spotkań” to kawiarniana przestrzeń w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości. Zapraszamy na wspólne upamiętnienie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.