Kontrast
Wielkość czcionki

Otwarcie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

14 sierpnia, w przeddzień setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej nastąpi otwarcie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W uroczystym otwarciu mogą wziąć udział tylko zaproszone osoby, ale każdy może obejrzeć transmisję z tego wydarzenia na stronie Muzeum Józefa Piłsudskiego, a także na facebookowym profilu Muzeum.

Dworek „Milusin” i nowe muzeum

Tych, którzy chcą się zapoznać osobiście z nowootwartym Muzeum, placówka zaprasza na Dni Otwarte 15 i 16 sierpnia od 10 do 20. Na ten czas zaplanowano wiele atrakcji. Przede wszystkim będzie można za darmo zwiedzić z przewodnikiem Dworek „Milusin” i ogród historyczny. Prócz tego będzie można obejrzeć wystawę stałą „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935”. Na oba zwiedzania obowiązują wejściówki – na wystawę należy wejściówkę pobrać wcześniej ze strony internetowej Muzeum (wejściówkę do Dworku „Milusin” można pobrać na miejscu w czasie Dni Otwartych).

dworek w lesie
Dworek „Milusin” Dworek „Milusin” Fot. mat. prasowe Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Ponadto zaplanowano wiele wydarzeń towarzyszących. Każdy będzie mógł spróbować zbudować własną Kasztankę, wziąć udział w całodziennej grze plenerowej, albo wziąć udział w rodzinnym quizie. W Sali Paderewskiego wraz z mieszkańcami Sulejówka i artystami przygotowano instalację „Panorama”. Dodatkowo będzie można zobaczyć wystawę archiwalnych zdjęć ukazująca mieszkańców Sulejówka (tych znanych i tych mniej znanych) pozujących podczas różnych spotkań. O 12 i 16 przewidziano spacery po Sulejówku (dostępne są dwie trasy tematyczne!). O 17 rozpocznie się spotkanie z kuratorami wystawy stałej Muzeum.

gmach muzeum wśród drzew
Nowy gmach Muzeum Fot. mat. prasowe Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne. Ze względu na stan epidemii liczba miejsc na wydarzeniach jest limitowana. Warto założyć wygodne buty – zwiedzanie wystawy stałej trwa około 2 godzin, dworku około 1.