Kontrast
Wielkość czcionki

#Wiktoria1920

Sto lat temu Niepodległą obronili ludzie z całego kraju, tacy jak Ty czy ja. Pokażmy wspólnie, że cała Polska o nich pamięta! Rozejrzyj się wokół siebie, znajdź ślady historii sprzed stu lat i udostępnij je w formie zdjęcia w mediach społecznościowych z hasztagiem #Wiktoria1920.

Gdzie jest historia? Wszędzie! Może codziennie mijasz ulicę Bitwy Warszawskiej, czy skracasz drogę do domu Aleją Niepodległości, ale nigdy nie zwróciłeś na to uwagi? A może na dnie szuflady masz zdjęcie rodzinne z początków II RP lub pożółkły list prababki? Czy raczej w kredensie u dziadków chowa się zdobny talerz, który pamięta burzliwy rok 1920? 

Pamiątki rodzinne, zdjęcia, stare dokumenty i listy, przekazywane z pokolenia na pokolenie przedmioty codziennego użytku, pomniki, wyjątkowe lokalizacje, zabytki czy nazwy ulic nawiązujących do wydarzeń wojny polsko-bolszewickiej, a nawet skojarzenia z liczbą 1920 – widziana na zegarku godzina 19:20, bądź waga wskazująca 19,20 kg. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, a przekonamy się, że otacza nas więcej wspomnień przeszłości, niż moglibyśmy podejrzewać!

baner kampanijny

Wszelkie kreatywne pomysły, nawiązania, słowem wszystko, co przyjdzie Wam na myśl w związku ze stuleciem Bitwy Warszawskiej 1920 roku – mile widziane!

Podziękowania

Za pomoc przy produkcji spotu serdecznie dziękujemy:

  • pani Grażynie Siweckiej,
  • pani Elżbiecie Wichrowskiej,
  • panu Tadeuszowi Pepłowskiemu,
  • leśniczemu Piotrowi Głowaczowi,
  • Drużynie piłki nożnej MUKS Praga Warszawa i jej trenerowi Markowi Anglartowi.

Kampanię „#Wiktoria1920 sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.