Kontrast
Wielkość czcionki

„Wojna polsko-bolszewicka wg źródeł archiwalnych z zasobu gorzowskiego archiwum” – wystawa online

Archiwum Państwowe w Gorzowie Wielkopolskim włączyło się w huczne obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku, przygotowując internetową wystawę „Wojna polsko-bolszewicka wg źródeł archiwalnych z zasobu gorzowskiego archiwum”. Ekspozycja przybliża trud narodu polskiego, w tym mieszkańców okolic Gorzowa, który poskutkował pokonaniem sił sowieckich.

Wystawa online „Wojna polsko-bolszewicka wg źródeł archiwalnych z zasobu gorzowskiego archiwum”

Od 15 sierpnia na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Gorzowie Wielkopolskim oglądać można wystawę „Wojna polsko-bolszewicka wg źródeł archiwalnych z zasobu gorzowskiego archiwum”. Zaprezentowano na niej archiwalia – różnego rodzaju zdjęcia i dokumenty zgromadzone w gorzowskim archiwum, które związane są z wojną polsko-bolszewicką 1920 roku.

Ekspozycja składa się ze zdjęć okresu wojennego oraz skanów „Monitora Polskiego” z 7 lipca 1920 roku. Materiały pochodzą z Muzeum Zakładowego Zakładów Włókien Chemicznych „Stilon” w Gorzowie Wielkopolskim z lat 1988-1989 oraz z akt firm handlowych pochodzących z Sądu Obwodowego w Międzyrzeczu.

Zdjęcie przedstawia materiał z wystawy "Wojna polsko-bolszewicka wg źródeł archiwalnych z zasobu gorzowskiego archiwum"

Dzięki publikacji ekspozycji na stronie internetowej jest ona dostępna dla swszystkich zainteresowanych tematem. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wystawą upamiętniającą trud całego narodu.