Kontrast
Wielkość czcionki

Wydarzenia w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej w Ostrowi Mazowieckiej

20 sierpnia na Cmentarzu Parafialnym w Ostrowi Mazowieckiej w ramach obchodów 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej będzie miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy z nazwiskami poległych w sierpniu 1920 r.

Tablica pamięci

Muzeum Dom Rodziny Pileckich postanowiło włączyć się w ogólnopolskie obchody zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej odniesionego 100 lat temu. Z tej okazji przygotowana została specjalna pamiątkowa tablica. 20 sierpnia odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy oraz wydana zostanie wyjątkowa publikacja  „1920 rok na ostrowskiej ziemi”.

Zdjęcie przedstawia baner wydarzeń w ramach 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej

1920 rok na ostrowskiej ziemi

Uroczystość odsłonięcia tablicy rozpocznie się wydarzenia odbędzie się o 12.30 przy mogile żołnierzy z 1920 r., zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Udział w wydarzeniu wezmą zaproszeni goście: rodziny żołnierzy, którzy polegli w sierpniu 1920 r., przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, oficerowie Wojska Polskiego, jednostki kulturalne, organizacje pozarządowe, miejskie stowarzyszenia oraz lokalni przedsiębiorcy.

Współorganizatorami wydarzenia są: 22. Wojskowy Ośrodek Kartograficzny w Komorowie oraz Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej.