Kontrast
Wielkość czcionki

„Będziemy dumać, śpiewać” – Koncert na 100 lat niepodległości

2018.12.01 Hotel-Restauracja Ogród Przysmaków, Dworcowa, Chludowo, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • folklor/rękodzieło
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
  • rekonstrukcje/inscenizacje
  • zwierzęta mile widziane
Organizator: Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 16:00

Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie ma zaszczyt zaprosić na koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

1 grudnia, w pięknym pawilonie restauracji Ogród Przysmaków w Chludowie, o godzinie 16:00 zaprezentują się wszystkie grupy tancerzy i śpiewaków naszego Zespołu. Program uroczystości obejmuje prezentację polskich tańców narodowych czyli poloneza, mazura, krakowiaka oraz kujawiaka i oberka. Wszystkie wykonane będą w oryginalnych strojach ludowych i przy akompaniamencie znanej, miłośnikom muzyki ludowej, Kapeli po Zagonach. Chór Cantus Familiaris, będący częścią Zespołu Chludowianie, zaprezentuje program pieśni patriotycznych w opracowaniu chóralnym: „Przybyli ułani”, „Rozkwitają pąki białych róż”, „Marsz Polonia”, „Legiony”, „Płynie Wisła, płynie” czy „Ułani, ułani”.

Najstarsza grupa tancerzy zaprezentuje pięknego poloneza, muzycznie nawiązującego do uroków wielkopolskich terenów, które reprezentuje Zespół. Po koncercie zapraszamy do spędzenia kilku radosnych chwil na rozmowach, wspólnym śpiewaniu i poczęstunku.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

W związku z nawiązaną współpracą z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości, Biuro Programu „Niepodległa” aktywnie włącza się w organizację wydarzeń upamiętniających setną rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego.

Plakat promujący koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Chludowianie

Miejsce wydarzenia

Hotel-Restauracja Ogród Przysmaków, Dworcowa, Chludowo, Polska