Kontrast
Wielkość czcionki

Bydgoszcz ku Wolności – niepodległościowa patriotyczna gra miejska

2020.01.18 Stary Rynek 24, 85-103 Bydgoszcz, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • plenerowo
  • rekonstrukcje/inscenizacje
Organizator: Fundacja Rozwoju jutronauci
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 10-14

Obchodzimy 100 rocznicę powrotu Bydgoszczy w polskie granice. Z tej okazji zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Bydgoszcz ku wolności”.

Powstanie Wielkopolskie nie zakończyło się powrotem Bydgoszczy do Polski. Potrzeba było jeszcze 9 miesięcy, by polska armia zawitała do miasta, a na masztach pojawiła się flaga biało-czerwona. Sto lat temu, gdy Warszawa i inne miasta cieszyły się już niepodległością, bydgoszczanie podejmowali starania zmierzające do przywitania z honorami zbliżającego się generała Hallera. Uczestnicy gry przeniosą się w czasie, do 1920 roku, by pomóc znanym z kart historii postaciom w gromadzeniu funduszy, a także będą mieli okazję włączyć się w działania konspiracyjne wspierając obecnych już w mieście powstańców wielkopolskich. Za wykonanie powierzonych zadań gracze otrzymają marki polskie. Celem gry jest zdobycie funduszy na godne przygotowanie miasta, które niebawem przywita Wolność. Drużyna, która przekaże najwyższą kwotę zostanie zwycięzcą.

Gra jest realizowana dzięki wsparciu grantem konkursowym w ramach projektu „Moje miejsce na Ziemi” przyznanym przez Fundację Orlen.
Gra jest zrealizowana dzięki pozafinansowemu wsparciu Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.
Regulamin Gry
Zapisy do Gry

W tle grafiki w sepii przedstawiająca stare fotografie, dokumenty. Na nich, na półprzezroczystym pasie napis w trzech liniach brzmiący: Gra Miejska\Bydgoszcz ku Wolności\18.01.2020 r.

Miejsce wydarzenia

Stary Rynek 24, 85-103 Bydgoszcz, Polska

Szczegóły lokalizacji

Start gry na dziedzińcu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Stary Rynek 24

Adres

Bydgoszcz, Polska