Kontrast
Wielkość czcionki

Galaktyczne przygody – kreatywne warsztaty dla dzieci | OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

2024.03.03 Niepodległa. Miejsce spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • warsztaty
Organizator: Biuro "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 11:00-12:30

Jak podglądać życie w kosmosie?

3 marca o 11.00 dzieci w wieku szkolnym (6-10 lat) zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach cyklu „Galaktyczne przygody – kreatywne warsztaty dla dzieci”!

Podczas najbliższego spotkania mali uczestnicy dowiedzą się jak działa i wygląda teleskop, obejrzą Słońce lub element krajobrazu przez ten przyrząd optyczny. W części kreatywnej uczestnicy wykonają proste eksperymenty z soczewkami oraz wykonają filtr do bezpiecznego oglądania Słońca, który będą mogły wziąć ze sobą do domu.

Warsztaty w ramach cyklu „Galaktyczne przygody” to połączenie wielu cennych informacji o kosmosie, osobach, które przyczyniły się do jego lepszego poznania oraz wynalazków, bez których nie byłoby to możliwe. Będzie ciekawie, kreatywnie i inspirująco. Was również nie może zabraknąć!

Harmonogram warsztatów:
03.03 | Teleskop bez tajemnic
10.03 | Życie na stacji kosmicznej

Informacje praktyczne:
– warsztaty odbywać się będą w każdą niedzielę o 11.00,
– organizator zapewnia wszystkie materiały,
– mogą w nich wziąć udział dzieci w wieku od 6 lat,
– zajęcia są bezpłatne,
– ilość miejsc ograniczona
– ZAPISY przez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/21YZibdH9N9t6tTX6
– REGULAMIN: https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2024/02/REGULAMIN-WARSZTATO%CC%81W-Galaktyczne-przygody.pdf

Zajęcia prowadzą edukatorzy z Planetarium Planeta Anuka, którzy zawodowo zajmują się badaniami kosmosu. Są pośród nich zarówno astronomowie jak i fizycy, obdarzeni umiejętnościami ciekawego przekazywania wiedzy o kosmosie i zjawiskach w nim zachodzących.

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura Niepodległa oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Warsztaty organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro Niepodległa.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci i dorosłych, którzy stoją przy długim stole. Wykonują pracę plastyczną z użyciem gorącego kleju i specjalniego styropianu.

Fot. Tomek Kaczor

Miejsce wydarzenia

Niepodległa. Miejsce spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska

Adres

Niepodległa. Miejsce spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska