Kontrast
Wielkość czcionki

Galaktyczne przygody – warsztaty kreatywne dla dzieci

2024.04.07 Niepodległa. Miejsce spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • warsztaty
Organizator: Biuro "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 11:00-13:00

Dzieci w wieku szkolnym (6-10 lat) zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach cyklu „Galaktyczne przygody – kreatywne warsztaty dla dzieci”!

„Wirtualny spacer po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej” – do dyspozycji uczestników zajęć będą zestawy do wyświetlania pokazów wirtualnej rzeczywistości przy użyciu gogli VR. Każdy
uczestnik zajęć będzie mógł obejrzeć kilkuminutowy filmik pokazujący wnętrze stacji kosmicznej lub wybrane obiekty Kosmosu. Pokaz z całą pewnością dostarczy niezapomnianych przeżyć i wrażeń! Dowiemy się m.in. co astronauci jedzą, gdzie śpią, jak myją się i korzystają z ubikacji w stanie nieważkości. Przekonamy się, że w Kosmosie nic nie wygląda tak samo jak na Ziemi.

Warsztaty w ramach cyklu „Galaktyczne przygody” to połączenie wielu cennych informacji o kosmosie, osobach, które przyczyniły się do jego lepszego poznania oraz wynalazków, bez których nie byłoby to możliwe. Was również nie może zabraknąć!

Harmonogram warsztatów:
14.04 | Podbój Marsa
21.04 | Najpiękniejszy gwiazdozbiór

Informacje praktyczne:
– warsztaty odbywać się będą w każdą niedzielę o 11.00,
– organizator zapewnia wszystkie materiały,
– mogą w nich wziąć udział dzieci w wieku od 6 lat,
– zajęcia są bezpłatne,
– ilość miejsc ograniczona
– ZAPISY przez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/q8dRaEUxbciRxqjp8
REGULAMIN WARSZTATÓW Galaktyczne przygody
Zajęcia prowadzą edukatorzy z Planetarium Planeta Anuka, którzy zawodowo zajmują się badaniami kosmosu. Są pośród nich zarówno astronomowie jak i fizycy, obdarzeni umiejętnościami ciekawego przekazywania wiedzy o kosmosie i zjawiskach w nim zachodzących.

Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura Niepodległa oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Warsztaty organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro Niepodległa.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci i dorosłych, którzy stoją przy długim stole. Wykonują pracę plastyczną z użyciem gorącego kleju i specjalniego styropianu.

Fot. Tomek Kaczor

Miejsce wydarzenia

Niepodległa. Miejsce spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Adres

Niepodległa. Miejsce spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska