Kontrast
Wielkość czcionki

Inscenizacja „27 grudnia 1918”

2018.12.27 Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Stary Rynek, Poznań, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • plenerowo
  • rekonstrukcje/inscenizacje
Organizator: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 18:30

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zaprasza 27 grudnia, o godzinie 18:30, w 100. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego na Stary Rynek w Poznaniu. Przed budynkiem Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 odbędzie się wyjątkowa inscenizacja, która przeniesie nas w czasie 100 lat wstecz i przybliży historię tego zwycięskiego zrywu.

Będą mieli Państwo niebywałą okazję zobaczyć odtworzone sceny z okresu rewolucji w Niemczech, oddać hołd Ignacemu Janowi Paderewskiemu i wysłuchać jego przemówienia, które stało się iskrą dla wybuchu powstania. Na własne oczy zobaczą Państwo jak wyglądały sceny, gdy powstańcy wygrywali w Poznaniu. Całości dopełnią multimedia, historyczny komentarz i zdjęcia z epoki. To wszystko sprawi, że widowisko stanie się wspólną lekcją historii.

Oprócz tego przez cały dzień zapraszamy do Muzeum Powstania Wielkopolskiego. W godzinach od 10:00 – 17:00 czekać na Państwa będzie prezentacja uzbrojenia i pojazdów okresu powstania wielkopolskiego, pokaz kawaleryjski Oddziału Reprezentacyjnego Ułanów Miasta Poznania w barwach 15. Pułku Ułanów Poznańskich, punkt wydawania rozetek powstańczych, rekonstruktorzy w mundurach i w strojach z okresu powstania. Wstęp na ekspozycję Muzeum będzie płatny – 2zł. Po inscenizacji będzie można zwiedzać Muzeum do godziny 20:30.

Zapraszamy!

W związku z nawiązaną współpracą z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości, Biuro Programu „Niepodległa” aktywnie włącza się w organizację wydarzeń upamiętniających setną rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Grafika promująca obchody 100. rocznicy powstania wielkopolskiego organizowane przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości wraz z partnerami

Miejsce wydarzenia

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Stary Rynek, Poznań, Polska