Kontrast
Wielkość czcionki

ISKRY NIEPODLEGŁEJ w Karczewie

08 - 10.05.2024 rynek Zygmunta Starego, 05-480 Karczew, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • plenerowo
Organizator: Biuro "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny Biura „Niepodległa” umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy!

 

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

 

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.

 

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

LOKALIZACJA: Rynek Zygmunta Starego w Karczewie
 
HARMONOGRAM:
  • Dzień 1: 10:00 – 18:00
  • Dzień 2: 10:00 – 18:00
  • Dzień 3: 10:00 – 16:00
 
Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.
 
Szczegóły i pełną trasę Iskier Niepodległej znajdziecie na stronie: iskryniepodleglej.pl
 
Gospodarze przystanku:
 
Plakat wydarzenia

Miejsce wydarzenia

rynek Zygmunta Starego, 05-480 Karczew, Polska

Szczegóły lokalizacji

Rynek Zygmunta Starego w Karczewie