Kontrast
Wielkość czcionki

ISKRY NIEPODLEGŁEJ w Łodzi

26 - 27.05.2023 aleja ks. bp. Władysława Bandurskiego 7, 94-020 Łódź, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
Organizator: Biuro "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny Biura „Niepodległa” umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy!
 
ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.
 
Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.
 
Iskry Niepodległej w 2023 roku odwiedzą około 100 miejscowości w całej Polsce. Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!
 
LOKALIZACJA: Plac przed wejściem głównym do Atlas Areny (od strony al. Bandurskiego/bramy nr 5)
 
HARMONOGRAM:
  • Dzień 1: 15.00-20.00
  • Dzień 2: 12.00-21.00
Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.
 
Więcej o projekcie Iskier Niepodległej znajdziecie na stronie: iskryniepodleglej.pl
 
Partnerzy przystanku:
logo Fundacji MG13
kafel wydarzenia

Miejsce wydarzenia

aleja ks. bp. Władysława Bandurskiego 7, 94-020 Łódź, Polska

Szczegóły lokalizacji

Plac przed wejściem głównym do Atlas Areny (od strony al. Bandurskiego/bramy nr 5)