Kontrast
Wielkość czcionki

Kolorowe pająki – warsztaty rękodzielnicze dla dorosłych – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

2023.05.31 Niepodległa Miejsce spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • folklor/rękodzieło
  • warsztaty
Organizator: Biuro Niepodległa
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 17.30-19.30

Jak wykonać pająka ze słomy? Z jakich materiałów korzystać? Jakie są najczęściej popełniane błędy? Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej formie rękodzieła!

W trakcie najbliższego spotkania uczestnicy korzystając z wiedzy i wskazówek twórczyni ludowej, własnoręcznie wykonają pająka krystalicznego. Warsztaty odbędą się w pawilonie lub kawiarnianym ogródku, gdzie na wspólnym stole znajdą się wszystkie niezbędne materiały do wykonania pająka ludowego. Będzie to wyjątkowy czas twórczej ekspresji, a także niezobowiązujących rozmów w miłej atmosferze.

Terminy warsztatów:
31.05 | pająk krystaliczny
14.06 | pająk żyrandolowy
27.06 | pająk tarczowy

Informacje praktyczne:
– zajęcia są bezpłatne,
– organizator zapewnia wszystkie materiały,
– z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, każda zgłoszona osoba może wziąć udział tylko w jednych zajęciach w ramach całego cyklu,
– obowiązują zapisy (każdorazowo przed warsztatami): https://docs.google.com/forms/d/1zRPhisFM2MKY5m7w2lxCDKFfCwvLFM0nx14xzw9IWvg/viewform?ts=646ccd9b&fbclid=IwAR1LM0lWnTNYHbiWIk5JwBVbLR4Hm5jHrxj77eOhSYAjMi4Acqm4ky6waDE&edit_requested=true.
– zgłoszenia na pierwsze warsztaty przyjmujemy od 24 do 30 maja do godz. 15:00,
– zapisy na kolejne warsztaty rozpoczną się w czwartek (1 czerwca) o godz. 8:00,
– regulamin warsztatów: https://niepodlegla.gov.pl/regulamin-warsztatow-kolorowe-paja%CC%A8ki/

Zajęcia poprowadzi Marlena Krzysiak – twórczyni ludowa, której znakiem rozpoznawczym są pająki kuliste, tarczowe, krystaliczne oraz żyrandolowe. Tworzy je z wielką starannością, inspirując się tradycyjnym wzornictwem, a także korzystając z własnego doświadczenia i wypracowanych przez lata rozwiązań. Jej prace świetnie komponują się w nowoczesnych wnętrzach. Trafiają do mieszkań, domów oraz prywatnych kolekcjonerów w kraju i za granicą (Niemcy, Norwegia, Holandia, Belgia).

Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura „Niepodległa” oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Warsztaty organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro „Niepodległa”.

Zdjęcie przedstawia warsztaty rękodzielnicze, które odbyły się w ogródku pawilonu kulturalnego Niepodległa. Miejsce spotkań. Na fotografii widać dziewiętnaście kobiet, które siedząc przy długim stole, wykonują prace manualne. Na stole leżą akcesoria papiernicze i pasmanteryjne w tym: koronki, pióra, koraliki, wstążki i sznurki.

Fot. Kamila Szuba

Miejsce wydarzenia

Niepodległa Miejsce spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Adres

Niepodległa Miejsce spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska