Kontrast
Wielkość czcionki

Koncert patriotyczny „My z tej Ziemi” w 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

2018.12.27 Sieraków, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • plenerowo
Organizator: Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: od 18:00-20:00

Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie w 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego zaprasza Państwa serdecznie na koncert patriotyczny pt. „My z tej Ziemi”.

O godz. 18:00 na Zamku odbędzie się koncert w wykonaniu absolwentów Akademii Muzycznej J.I. Paderewskiego. Wykonane zostaną utwory m.in. Napoleona Rutkowskiego, Jana Ignacego Paderewskiego, Feliksa Nowowiejskiego i innych polskich kompozytorów. Muzyka przeplatana będzie wspomnieniami powstańców przybliżające dzień 27 grudnia 1918 r. Będzie to opowieść o tym co się działo w Poznaniu ale również i jak postrzegane były wydarzenia te na prowincji.

Po koncercie nastąpi przejście w asyście harcerzy i grup rekonstrukcyjnych na Plac Powstańców Wielkopolskich (rynek). Złożona zostanie tam symboliczna wiązanka kwiatów upamiętniająca zryw naszych przodków. Następnie o zabranie głosu poproszony zostanie Starosta po czym w ramach zaakcentowania rozpoczęcia Powstania Wielkopolskiego odbędzie się pokaz pirotechniczny, który zakończy organizowane wydarzenie. Zapraszamy!

W związku z nawiązaną współpracą z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości, Biuro Programu „Niepodległa” aktywnie włącza się w organizację wydarzeń upamiętniających setną rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego.

plakat wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Sieraków, Polska

Szczegóły lokalizacji

Koncert odbędzie się w Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie ul. Stadnina 3a a następnie dalsza część na Placu Powstańców Wielkopolskich w Sierakowie

Adres

Sieraków, Polska