Kontrast
Wielkość czcionki

Koncert w hołdzie Powstańców

2024.06.23 Magdalenowo I Wigry, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
Organizator: Fundacja Wigry PRO
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
Wydarzenie przystosowane dla niepełnosprawnych: podjazd

Dnia 23 czerwca 2024 r. w Kościele parafialnym pod wezwaniem NPNMP w Wigrach o godzinie 19:00 odbędzie się koncert pt. „Z polską pieśnią przez wieki”.

Wykonawcami będą zespół wokalny „Qapella” w towarzystwie Mai Osewskiej, która zagra na oboju. W programie koncertu zabrzmią polskie pieśni wielogłosowe, od średniowiecza po czasy współczesne. Istotą koncertu będzie ukazanie ogromnego bogactwa rodzimej twórczości wokalnej począwszy od prostych form gregoriańskich po rozbudowane śpiewy wielogłosowe doby renesansu, ekspresyjne, przepełnione patriotyzmem pieśni romantyczne oraz niezwykle bogatą twórczość kompozytorów dwudziestowiecznych. Zabrzmią więc utwory: Mikołaja z Radomia, Wacława z Szamotuł, Mikołaja Gomółki, Mikołaja Zieleńskiego, Józefa Elsnera, Staniława Moniuszki, Romualda Twardowskiego, Stanisława Moryty. Niezwykły koloryt pieśni podkreśli i wzbogaci brzmienie oboju.

Warto skorzystać z takiego wydarzenia, więc wszystkich, i dorosłych, i dzieci, bardzo serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”

plakat

Miejsce wydarzenia

Magdalenowo I Wigry, Polska