Kontrast
Wielkość czcionki

Konkurs Genealogie Niepodległości

18.10 - 30.11.2018
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • ogólnopolskie
Organizator: Stowarzyszenie Opolscy Genealodzy
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

W 2018 r. świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy, by jej przeżywanie przyniosło poczucie międzypokoleniowej łączności oraz refleksję nad przeżyciami rodzin w dniu 11 listopada 1918 r. Dlatego Stowarzyszenie Opolscy Genealodzy, przy współpracy z Archiwum Państwowym w Opolu, ogłasza ogólnopolski konkurs pod tytułem „Genealogie Niepodległości”. Szczegóły określa regulamin, zainteresowanych prosimy o jego lekturę, tutaj przedstawiamy najważniejsze postanowienia.

Zadaniem konkursowym jest przedstawienie własnej rodziny w trakcie procesu odzyskiwania przez Polskę niepodległości poprzez analizę kto w rodzinie, co i gdzie robił lub mógł robić w dniu 11 listopada 1918 r. Konkurs nie ogranicza się do walk zbrojnych i zabiegów politycznych, oczekujemy ujęcia tego momentu również u „zwykłych” rodzin.

Prace mogą mieć postać literacką, filmową lub graficzną. Zbiór najciekawszych prac chcemy opublikować w osobnym wydawnictwie lub na łamach Varia Genealogica. Do prac należy dołączyć wykres genealogiczny, tłumaczący zwięźle powiązania rodzinne osób opisanych w pracy.

Wszystko (skan podpisanego zgłoszenia, pracę konkursową, wykres genealogiczny) należy przesłać do 30.11.2018 pocztą elektroniczną na adres kontakt(małpa)genealodzy.opole.pl (NIE przyjmujemy prac drogą tradycyjną papierową!). Rozstrzygnięcie do końca bieżącego roku. Główną nagrodą jest 500 zł. Konkurs adresowany jest do osób pełnoletnich.

Zainteresowanych prosimy o lekturę regulaminu, dostępnego pod linkiem.

biało-czerwona flaga Polski wpisana na teksturę włóknistego papieru z czarnym napisem kapitalikami: KONKURS GENEALOGIE NIEPODLEGŁOŚCI