Kontrast
Wielkość czcionki

Konkurs plastyczny „Niepodległość Moimi Oczami”

13 - 15.12.2018 Rydzyna, Polska
Dodaj do kalendarza
  • folklor/rękodzieło
Organizator: Rydzyński Ośrodek Kultury
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 13:00-15:30

Serdecznie Państwa zapraszamy do wspólnego świętowania 100. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego!

13 grudnia 2018r. w Rydzyńskim Ośrodku Kultury (znajdującym się na Rynku w Rydzynie) będzie miała miejsce uroczysta gala podsumowująca konkurs plastyczny „Niepodległość Moimi Oczami”. Konkurs cieszył się zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, wpłynęło łącznie 86 prac plastycznych. Dzieła to głównie malowidła, rysunki, a także wyklejanki oparte na innych wystawach, lekturach, rodzinnych opowieściach o losach bohaterów czy szkolnych przekazach. Głównym założeniem było, aby młodzi artyści przedstawili swoje spojrzenie na to ważne wydarzenie historyczne jakim jest Powstanie Wielkopolskie. Dzieci wciągnęły też w rozmowy swoich dziadków i pradziadków, którzy 100 lat temu nierzadko byli świadkami tamtych wydarzeń.

Zakwalifikowane prace podzielono na trzy kategorie wiekowe: do 6 lat, 7-12 lat oraz 13-16 lat. Po rozpatrzeniu wartości artystycznych prac, inwencji twórczej autorów oraz wiek komisja postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia. Na wystawie pokonkursowej organizatorzy starali się pokazać bogactwo tematu i różnorodność technik nadesłanych dzieł. Będzie można ją oglądać do 15 grudnia 2018r. w Sali Galeryjnej Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie.

To wyjątkowe spotkanie zostanie uświetnione wykładem byłego Dyrektora Hotelu „Zamek” w Rydzynie – Pana Zdzisława Molińskiego na temat faktów historycznych związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Poznamy losy bohaterów w nim walczących, którzy mieszkali na naszym terenie, a także będziemy mogli zadać nurtujące nas pytania odnośnie tamtych czasów. Jest to idealna okazja, aby uczcić pamięć poległych przodków i porozmawiać o ich losach. Każdy uczestnik otrzyma kotylion upamiętniający tę ważną rocznicę, który będzie świetną pamiątką w przyszłości – w końcu taka okrągła rocznica nie będzie już miała miejsca za naszych czasów!

Serdecznie zapraszamy!

Konkurs został sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022. W związku z nawiązaną współpracą z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości, Biuro Programu „Niepodległa” aktywnie włącza się w organizację wydarzeń upamiętniających setną rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego.

Plakat promujący galę będącą podsumowaniem konkursu

Miejsce wydarzenia

Rydzyna, Polska

Szczegóły lokalizacji

Rydzyński Ośrodek Kultury, Rynek 7, 64-130 Rydzyna

Adres

Rydzyna, Polska