Kontrast
Wielkość czcionki

Lekcja historii – Bitwa pod Gacami i Komorowem 20 czerwca 1863

2024.02.17 28-230 Łubnice, Polska
Dodaj do kalendarza
  • rekonstrukcje/inscenizacje
Organizator: Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 14.00

W ramach projektu pn. „Czterech Braci” dofinansowanego z Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego Powstanie Styczniowe 1863-1864, Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu zaprasza na lekcję historii poświęconą Bitwie pod Gacami i Komorowem z dnia 20 czerwca 1863 r. Odbędzie się ona w gminie Łubnice w parku dworskim Lipiny. W ruinach dawnego pałacu Sieniawskich rozbity zostanie obóz z czasów Powstania Styczniowego. Mieszkańcy odwiedzający w tym czasie park będą mogli poznać lokalną historie poprzez prelekcję filmów poświęconych Komorowskiej bitwie, zwiedzenie wystawy, czy prezentację broni powstańczej.

W czasie trwania wydarzenia przeprowadzana będzie musztra Kosynierów, czy nauka obsługi broni czarnoprochowej. Odbędą się także warsztaty i pokazy władania kozackimi szablami – szaszkami. Chętni będą też mogli sprawdzić swoje siły w ludowych grach zręcznościowych.

Ważną częścią tej lekcji historii będzie odwiedzenie mogiły poległych w bitwie Powstańców na Cmentarzu w Beszowej. Tam tez zapalone zostaną znicze a salwa z karabinów będzie hołdem oddanym poległym.

Zapraszamy!

Lekcja historii Bitwa pod Gacami i Komorowem 20.06.1863 r.

Miejsce wydarzenia

28-230 Łubnice, Polska

Szczegóły lokalizacji

Park dworski Lipiny

Adres

28-230 Łubnice, Polska