Kontrast
Wielkość czcionki

M/S Batory: wszyscy na pokład! | Warsztaty plastyczne

2019.10.13 al. Ujazdowskie 4, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • warsztaty
Organizator: Biuro Programu Niepodległa
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 12:00

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku lat 6-11 na cykl bezpłatnych warsztatów historyczno-plastycznych poświęconych historii słynnego transatlantyku M/S Batory!

Cykl składa się z 7 spotkań, podczas których przedstawimy historię tego wyjątkowego statku, który pływał pod polską banderą ponad 33 lata! Opowiemy jak Batory wyglądał, skąd jego przydomek „Szczęśliwy statek”, kiedy płynął nim niedźwiedź Wojtek, a kiedy konie!

Wykonamy tez prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik – używać będziemy farb, stempli, fotografii archiwalnych, sznurków itd.

Każdy uczestnik warsztatów dostanie swoją Książeczkę żeglarską, w której będzie mógł zbierać stempelki za udział w kolejnych spotkaniach.
Podczas ostatnich warsztatów wręczymy natomiast dyplomy ukończenia tej jedynej w swoim rodzaju akademii.

Już 13 października – „Zapraszamy na pokład”!

Wyobraź sobie, że wchodzisz na statek, za chwile odpłyniesz w daleki rejs! Usłyszysz hymn i syreny na pożegnanie portu, przed Tobą 9 dni na morzu! Opowiemy co można było robić podczas rejsu. Basen, koszykówka czy leżakowanie na pokładzie słonecznym? A może kino lub biblioteka? Odnajdźmy fotografa, który robi zdjęcia na tle koła ratunkowego!…

W części plastycznej dzieci wykonają repliki koła ratunkowego z „Batorego” na podstawie słynnego koła z pokładu słonecznego.

Gwarantujemy świetną zabawę i dobrze spędzony czas!
__________

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

– warsztaty są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy,
– zajęcia trwają około 1,5 godziny, w tym około 20-30 minut „części teoretycznej”, kiedy prowadzący rozmawia z uczestnikami, wprowadza w temat oraz około 50-60 minut przeznaczone jest na prace plastyczne,
– zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-11 lat,
– materiały niezbędne do wykonania prac plastycznych będą zapewnione na miejscu.

_____

HARMONOGRAM:

– 15 września 2019 – M/S Batory – historia legendarnego transatlantyku!

– 29 września 2019 – Na “Batorym” było wszystko!

– 13 października 2019 – Zapraszamy na pokład!

– 27 października 2019 – Z walizką na statek!

– 17 listopada 2019 – „Batory” w tropikach!

– 1 grudnia 2019 – Delfiny i wieloryby!

– 15 grudnia 2019 (podwójne!) – Boże narodzenie na morzu!

____
Zajęcia prowadzone będą przez pomysłodawczynie projektu B jak Batory: Barbarę Caillot i Aleksandrę Karkowską oraz Grzegorza Rogowskiego – eksperta, kolekcjonera i opiekun merytoryczny projektu „B jak Batory”.

Warsztaty organizowane są w „Niepodległa. Miejsce spotkań” – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.
_____

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

kolorowe zdjęcie mężczyzny w stroju góralskim i mężczyzny w indiańskim pióropuszu

Józef Pitoń z Sat-Okh na pokładzie "Batorego", 1966 rok

Miejsce wydarzenia

al. Ujazdowskie 4, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Adres

al. Ujazdowskie 4, Warszawa, Polska