Kontrast
Wielkość czcionki

Malowanie toreb | bezpłatne warsztaty rękodzieła

2021.09.23 Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • folklor/rękodzieło
  • warsztaty
Organizator: Niepodległa. Miejsce spotkań
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 18:00 - 19:30

Zapraszamy na kolejne, bezpłatne warsztaty rękodzieła! W czasie spotkania inspirując się dwudziestoleciem międzywojennym namalujemy na torbach niepowtarzalne wzory.

Na warsztat weźmiemy czasopisma kobiece okresu międzywojennego – zaczerpniemy z nich motywy wzornicze i literackie, powycinamy, porozmawiamy i poczytamy. W przedwojennej prasie znajdziemy fragmenty prozy i wiersze, listy od czytelniczek z całego kraju i frapujące ankiety – troski, śmiesznostki, pomysły i rady prababek.
Nie każdy sobie, a każdy dla wszystkich – wycinankami będziemy się dzielić, tak by wszyscy skorzystali z szerokiego wyboru i mogli zrealizować fantazyjną kompozycję z ornamentów, słów i stylów literacko – zdobniczych. Wybrane wzory odbijemy na torbach płóciennych, nadając im nowego, niepowtarzalnego wyglądu.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Żukowska – animatorka z „Miejsca Spotkań Warszawa – Miejskie Imprezy Kulturalne”.

Mile widziane są zarówno osoby z doświadczeniem rękodzielniczym, jak i te, dla których będzie to pierwsze spotkanie z działalnością manualną!

Informacje praktyczne:
– na warsztaty zapraszamy zarówno dorosłych, jak i starsze dzieci wraz z opiekunami,
– zajęcia są bezpłatne,
– organizator zapewnia wszystkie materiały,
– zapisy nie obowiązują.
___
Warsztaty organizowane są w„ Niepodległa. Miejsce spotkań” – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.
___
„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Zdjęcie przestawia kobiety w różnym wieku, siedzące przy długim stole w ogródku pawilonu Niepodległa. Miejsce spotkań. W dłoniach mają materiał i nawleczone igły. Na stole leżą guziki, nici i materiały niezbędne do przygotowania igielnika.

Fot. Tomek Kaczor

Miejsce wydarzenia

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Adres

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska