Kontrast
Wielkość czcionki

Mobilne Muzeum Multimedialne

21.06 - 31.12.2018
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • ogólnopolskie
Organizator: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Projekt Mobilne Muzeum Multimedialne prezentuje historię Polski za pomocą ekranów dotykowych i hologramów. Samochód z wystawą jest w trasie na polskich drogach.

Mobilne Muzeum Multimedialne pozwoli każdemu na spotkanie z historią Polski, opowiadając o budowaniu nowoczesnej Polski, która odradzała się po 123 latach niewoli. Ekspozycja ukazuje szeroką panoramę II Rzeczypospolitej, zabierając widza w wirtualną podróż po rozmaitych sferach życia Rzeczypospolitej: kulturalnej, sportowej, gospodarczej, społecznej, czy kształtowania krajobrazu. Wiele miejsca poświęcono wybitnym Polakom, rodzimym wynalazkom. Całości dopełnia prezentacja biografii sześciu Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa.

Całe wnętrze samochodu jest wręcz naszpikowane nowoczesną technologią. Dzięki kioskom informacyjnym z dotykowymi ekranami każdy będzie mógł wybrać najbardziej interesującą dla siebie ścieżkę tematyczną i rozwinąć informacje według własnej koncepcji. Specjalny stół interaktywny przybliży dokonania wybranych postaci i wydarzenia, które znacząco wpłynęły na budowanie niepodległej Polski. Holograficzne urządzenia pozwolą zobaczyć niezwykłe trójwymiarowe obrazy. W piramidzie będzie można znaleźć m.in. symbole polskiej tożsamości narodowej, a w holoboxie poznać m.in. osiągnięcia polskiego wzornictwa.

Zaproszenie do zwiedzania skierowane jest do wszystkich, niezależnie od wieku, bo każdy znajdzie coś dla siebie. Dopełnieniem ekspozycji jest plenerowa gra planszowa, której uczestnicy wcielą się w rolę reporterów. W ten sposób odkrywają ciekawe aspekty życia codziennego z dwudziestolecia międzywojennego. Zwiedzenie wystawy zajmie ok. 20 minut, a gra zewnętrzna ok. 20–30 minut.

Trasę samochodu można śledzić na stronie Mobilnego Muzeum Multimedialnego.

ciężarówka na drodze, na obrazek nałożone logo inicjatywy

Mobilne Muzeum Multimedialne Zdjęcie ze strony prezydent.pl